dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Mám bombu a zbraň, peníze do obálek. Poštovní úřednice se nenechala zastrašit, lupič měl smůlu
Lupič odchází z pošty. Foto: Policie ČR

Mám bombu a zbraň, peníze do obálek. Poštovní úřednice se nenechala zastrašit, lupič měl smůlu

Včera kolem jedenácté hodiny dopolední vstoupil na poštu v Kubelíkově ulici muž, který se ve vestibulu zdržel asi deset minut, pak přistoupil k přepážce a poštovní úřednici předložil obálku se vzkazem: “Mám bombu a zbraň, peníze do obálek.“ Žena však zareagovala tak, že si vzala všechny peníze z pokladny, zmáčkla tlačítko nouze a utekla do vedlejší místnosti. Muž proto z pošty odešel s nepořízenou.

Kriminalisté okamžitě vyrazili na místo včetně detektivů z výjezdové skupiny, kteří prostory pošty ohledali, zajistili potřebné stopy, hovořili se svědky přepadení a zajistili kamerové záznamy.

Na nich je zaznamenaný příchod podezřelého muže, jeho počínání u přepážky a odchod z pošty. „Kriminalisté v souvislosti s tímto případem žádají veřejnost o pomoc při pátrání po muži, který se dopustil trestného činu loupeže a v případě dopadení mu tak hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

prepadeni-posty-iii-nahled K popisu podezřelého: muž ve věku kolem 40 let, střední postavy. Má kulatý obličej a v době přepadení měl zarostlou tvář několikadenním prošedivělým strništěm. Oblečený byl do delší béžové zimní bundy a modrých džínů. Na nohou měl béžové sportovní boty a na hlavě černou pletenou čepici.

„Jakékoliv informace k totožnosti hledaného muže, jeho pobytu nebo pohybu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ dodala Jana Rösslerová.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru