dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Malostranský hřbitov se naposledy otevře před úpravami, příští rok se na něj veřejnost nepodívá
Malostranský hřbitov. Foto: malostranskyhrbitov.cz

Malostranský hřbitov se naposledy otevře před úpravami, příští rok se na něj veřejnost nepodívá

V neděli 14. prosince bude mít veřejnost od 12 hodin poslední možnost navštívit běžně nepřístupný Malostranský hřbitov na Smíchově před jeho celkovou revitalizací plánovanou na příští rok.

Na každou celou hodinu je připravena komentovaná vycházka zaměřená na historii památky, v 16 hodin začne předvánoční kulturní program. Zpřístupněn bude i přilehlý kostel Nejsvětější Trojice. Pořadatelem akce je Sdružení pro záchranu Malostranského hřbitova a Správa pražských hřbitovů. Vstup je zdarma.

Malostranský hřbitov projde v roce 2015 první etapou své celkové revitalizace. Vzniknou zde kamenná zeď s průhledy a nový vstup se schodištěm, které poslouží i jako pódium pro přednášky nebo koncerty.

Návštěvníkům bude k dispozici zázemí s toaletami, nové pěšinky a kvůli zajištění bezpečnosti a ochraně před vandaly i osvětlení a kamerový systém. Z důvodu provádění těchto prací bude hřbitov v příštím roce uzavřen pro veřejnost.

Malostranský hřbitov patří k unikátním památkám na území České republiky. Jsou zde pohřbeni význační představitelé národního obrození, leží zde generace přátel W. A. Mozarta. Poslední místo odpočinku zde nalezli význační architekti, sochaři a malíři. Najdeme zde díla největších českých sochařů 19. století: několika generací Platzerů, Václava Prachnera, Josefa Malinského, Josefa Maxe a dalších.


Další články
Nahoru