Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Malostranský candrbál ve znamení pohádkových postav
Červenou karkulku pronásledoval vlk. Foto: Praha 1

Malostranský candrbál ve znamení pohádkových postav

Letošní již dvanáctý ročník Malostranského candrbálu, který se v sobotu konal v Malostranské besedě, se nesl ve znamení oblíbených pohádkových postav.

Tradičně ho organizoval Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan ve spolupráci s první městskou částí, dobrovolnými hasiči, městskými strážníky a výtvarníky z Karlova mostu.
malostransky-candrbal-2
Pohádkových postav se v Besedě sešlo velké množství, potkat jste mohli Červenou karkulku pronásledovanou vlkem, šíleně smutnou princeznu, princeznu se zlatou hvězdou na čele, nenapravitelného feudála Trautenberka, Manku s Rumcajsem, Dědečka hříbečka, Pipi dlouhou punčochu, Krtečka, mušketýry, myslivce, horníka, víly, andělské bytosti a také množství čertů.

malostransky-candrbal-3 Bylo vidět, že nejen české pohádky byly inspirací pro výrobu kostýmů, ve kterých pohádkové bytosti řádily na tanečním parketu.

Candrbál slavnostně zahájili Tomáš Oliva, předseda Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, a za radnici Prahy 1 pak starosta Petr Hejma a 1. místostarosta Petr Burgr. Všichni vyjádřili potěšení, že i přes roční vynucenou pauzu a zhoršující se covidovou situaci zavítalo do Besedy velké množství dobře naladěných lidí, kteří si přišli popovídat, zatančit nebo jen tak posedět.

Především pánskou část publika zaujalo netradiční a odvážné vystoupení Pavích tanečnic, následné vystoupení kapely Dixi probudilo v mnohých další dávku kreativity i na tanečním parketu.

Nechyběla ani módní přehlídka sester Michálkových a tradiční tombola s originálními cenami. Na závěr přišla zazpívat slavné hity Hanička Písnička s kapelou Ajn Kessel Buntes.
malostransky-candrbal-4
Letošní pohádkový candrbál všem ukázal, že spolkový život a setkávání sousedů v Praze 1 stále žijí a pokračují.Autor: TZ, red

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Dnes ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Včera ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Včera v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

Včera v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Včera v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Další články
Nahoru