Dnes Pátek - oblacno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Malostranský candrbál ve znamení pohádkových postav
Červenou karkulku pronásledoval vlk. Foto: Praha 1

Malostranský candrbál ve znamení pohádkových postav

Letošní již dvanáctý ročník Malostranského candrbálu, který se v sobotu konal v Malostranské besedě, se nesl ve znamení oblíbených pohádkových postav.

Tradičně ho organizoval Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan ve spolupráci s první městskou částí, dobrovolnými hasiči, městskými strážníky a výtvarníky z Karlova mostu.
malostransky-candrbal-2
Pohádkových postav se v Besedě sešlo velké množství, potkat jste mohli Červenou karkulku pronásledovanou vlkem, šíleně smutnou princeznu, princeznu se zlatou hvězdou na čele, nenapravitelného feudála Trautenberka, Manku s Rumcajsem, Dědečka hříbečka, Pipi dlouhou punčochu, Krtečka, mušketýry, myslivce, horníka, víly, andělské bytosti a také množství čertů.

malostransky-candrbal-3 Bylo vidět, že nejen české pohádky byly inspirací pro výrobu kostýmů, ve kterých pohádkové bytosti řádily na tanečním parketu.

Candrbál slavnostně zahájili Tomáš Oliva, předseda Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, a za radnici Prahy 1 pak starosta Petr Hejma a 1. místostarosta Petr Burgr. Všichni vyjádřili potěšení, že i přes roční vynucenou pauzu a zhoršující se covidovou situaci zavítalo do Besedy velké množství dobře naladěných lidí, kteří si přišli popovídat, zatančit nebo jen tak posedět.

Především pánskou část publika zaujalo netradiční a odvážné vystoupení Pavích tanečnic, následné vystoupení kapely Dixi probudilo v mnohých další dávku kreativity i na tanečním parketu.

Nechyběla ani módní přehlídka sester Michálkových a tradiční tombola s originálními cenami. Na závěr přišla zazpívat slavné hity Hanička Písnička s kapelou Ajn Kessel Buntes.
malostransky-candrbal-4
Letošní pohádkový candrbál všem ukázal, že spolkový život a setkávání sousedů v Praze 1 stále žijí a pokračují.Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Včera v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru