dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Malostranské náměstí ožilo sousedskou slavností
Program na Malostranském náměstí. Foto: Jindřich Dvořák

Malostranské náměstí ožilo sousedskou slavností

Malostranské náměstí dnes hostilo sousedskou slavnost, která se konala v rámci projektu Zažít město jinak. Podepisovala se zde petice za odstranění tamního parkoviště a probíhal kulturní program.

Sousedskou slavnost organizovalo občanské sdružení Auto*mat, Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Klub za starou Prahu občanské sdružení Život 90.

Na náměstí vystoupili hudebníci, malovalo se na chodníku a také proběhla módní přehlídka pod širým nebem.

Na akci byla prezentována i petice občanů za odstranění parkoviště na dolní části Malostranského náměstí, o které Pražský patriot opakovaně informoval.

Mluvčí petentů Kateřina Jacques informovala přítomné zástupce první městské části – starostu Oldřicha Lomeckého (TOP 09) a místostarostu Daniela Hodka (ČSSD) – o tom, že k petici elektronicky podpořily asi čtyři tisíce lidí a papírově asi tisíc.

Petiční akce pokračuje. Zástupci vedení Prahy 1 vyslovili pro myšlenku odstranění parkoviště podporu a petici také podepsali.

Sousedské setkání na Malostranském náměstí


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru