dnes
Středa - jasno
31°C
zítra
Čtvrtek - jasno
33°C
pozítří
Pátek - polojasno
32°C
Málokdy k vidění: V centru Prahy nasněžilo, pár centimetrů bílé peřiny přijde vhod a příjemně ochladí
Sníh na Radnických schodech u Pražského hradu. Foto: archiv

Málokdy k vidění: V centru Prahy nasněžilo, pár centimetrů bílé peřiny přijde vhod a příjemně ochladí

V současných dnech je horko k zalknutí, sněhové ochlazení vám třeba přijde vhod. Vybrali jsme z našeho archivu fotografie ze dnů, kdy Prahu pocukrovaly sněhové vločky.

Teploty v posledních dnech atakují rekordy. Vedro směřuje do Česka ze severu Afriky, kde se nyní teploty pohybují zhruba kolem pětačtyřiceti stupňů.

Podle řady odborníků je docela pravděpodobné, že nás v červenci a srpnu budou čekat další vlny veder, takže je možné, že padne absolutní teplotní rekord.

V redakci serveru Pražský patriot počasí neporučíme a boj s klimatickou změnou nevybojujeme, ale přesto bychom rádi pomohli čtenářům napříč republikou horko lépe snášet. Proto jsme v archivu vybrali fotografie ze dnů, kdy v centru Prahy sněžilo.

Takových dní je sice v posledních letech jako šafránu, nicméně stojí za to. Sníh dodá památkám v historickém centru netradiční a romatničtější podobu. Zahřeje na duši a zároveň ochladí na těle.

img-3805-nahled

img-3825-nahled

img-3962-nahled

img-3995-nahled

Zasněženo, liduprázdno. Noční návštěva romantických zákoutí u Hradu

Noční procházka zasněženou Malou Stranou

zimni-vysehrad-7-nahled

zimni-vysehrad-9-nahled

Fotogalerie: Zasněžená Řásnovka a další romantická místa Starého Města po setmění

Zasněžená Zlatá ulička před rozbřeskem

Další fotografie ze zimního a téměř liduprázdného Pražského hradu


Ochladit se můžete na Slunečním náměstí. Kašna je opět v provozu

Včera ve 22:29

Kašna na Slunečním náměstí byla z rozhodnutí radnice třinácté městské části při chladnějším počasí uplynulých dnů mimo provoz. Vzhledem k horkému počasí, které Prahu čeká tento a příští týden, byla kašna včera opět spuštěna.

Dny Prahy 15 letos ve znamení ekologie

22. července 2019 v 19:38

Přípravy Dnů Prahy 15 jsou v plném proudu a na návštěvníky čeká jako každoročně mnoho kulturních i sportovních akcí. S tím je spojena i otázka ekologie, kterou se radnice patnácté městské části intenzivně zabývá již od listopadu 2018, kdy byly na Diskuzním fóru s občany použity místo vody...

Zkuste si výstavu na nečisto v Podleské Tlapkiádě

17. července 2019 v 19:50

Máte doma pejska, který neodpovídá standardům, ale i přesto by jste si chtěli zkusit atmosféru výstavy? Tak přijďte první srpnovou sobotu 3. srpna do Pesoparku Uhříněves na okraj Prahy, kde se bude konat již druhý ročník Podleské Tlapkiády a užijte si den plný pohody, zábavy a dobré nálady. U této...

Tréning pro pozemní personál na letištích, hotelnictví a cestovním ruchu

17. července 2019 v 07:25

V pondělí 9. září Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá nové kurzy pro pozemní personál na letištích, pracovníky ve službách, hotelnictví a cestovním ruchu hosteska/stevard.

Další články
Nahoru