dnes
Neděle - polojasno
15°C
zítra
Pondělí - zatazeno
12°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Málokdy k vidění: V centru Prahy nasněžilo, pár centimetrů bílé peřiny přijde vhod a příjemně ochladí
Sníh na Radnických schodech u Pražského hradu. Foto: archiv

Málokdy k vidění: V centru Prahy nasněžilo, pár centimetrů bílé peřiny přijde vhod a příjemně ochladí

V současných dnech je horko k zalknutí, sněhové ochlazení vám třeba přijde vhod. Vybrali jsme z našeho archivu fotografie ze dnů, kdy Prahu pocukrovaly sněhové vločky.

Teploty v posledních dnech atakují rekordy. Vedro směřuje do Česka ze severu Afriky, kde se nyní teploty pohybují zhruba kolem pětačtyřiceti stupňů.

Podle řady odborníků je docela pravděpodobné, že nás v červenci a srpnu budou čekat další vlny veder, takže je možné, že padne absolutní teplotní rekord.

V redakci serveru Pražský patriot počasí neporučíme a boj s klimatickou změnou nevybojujeme, ale přesto bychom rádi pomohli čtenářům napříč republikou horko lépe snášet. Proto jsme v archivu vybrali fotografie ze dnů, kdy v centru Prahy sněžilo.

Takových dní je sice v posledních letech jako šafránu, nicméně stojí za to. Sníh dodá památkám v historickém centru netradiční a romatničtější podobu. Zahřeje na duši a zároveň ochladí na těle.

img-3805-nahled

img-3825-nahled

img-3962-nahled

img-3995-nahled

Zasněženo, liduprázdno. Noční návštěva romantických zákoutí u Hradu

Noční procházka zasněženou Malou Stranou

zimni-vysehrad-7-nahled

zimni-vysehrad-9-nahled

Fotogalerie: Zasněžená Řásnovka a další romantická místa Starého Města po setmění

Zasněžená Zlatá ulička před rozbřeskem

Další fotografie ze zimního a téměř liduprázdného Pražského hradu


V Livornské ulici musel být pokácen strom

Včera ve 21:32

Při opravách chodníku v Livornské ulici došlo k poškození stromu. Kořen stromu byl narušen, když bagr vyzvedával obrubník a ten musel být pokácen.

Trhy v Praze 13 i v listopadu

23. října 2020 v 15:30

Trhy, které probíhají každé pondělí od 8 do 18 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, se blíží k zimní přestávce.

Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

23. října 2020 v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

23. října 2020 v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Praha 5 prodloužila projekt Splněná přání do školních lavic

22. října 2020 v 16:39

Odrostly vám děti a máte doma oblečení, které můžete darovat? Zapojte se do charitativní akce, která pomůže druhým – Splněná přání do školních lavic.

Do konce října nepoteče voda v těchto městských částech

22. října 2020 v 09:20

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pocitovou mapu Prahy 9 můžete vyplňovat do konce října

21. října 2020 v 18:05

Od července mohou obyvatelé devítky zadávat své podněty, nápady a připomínky týkající se kvality životního prostředí a bezpečnosti v jejich okolí do pocitové mapy městské části Praha 9

Další články
Nahoru