dnes
Pátek - skorojasno
12°C
zítra
Sobota - jasno
17°C
pozítří
Neděle - skorojasno
17°C
Málokdy k vidění: V centru Prahy nasněžilo, pár centimetrů bílé peřiny přijde vhod a příjemně ochladí
Sníh na Radnických schodech u Pražského hradu. Foto: archiv

Málokdy k vidění: V centru Prahy nasněžilo, pár centimetrů bílé peřiny přijde vhod a příjemně ochladí

V současných dnech je horko k zalknutí, sněhové ochlazení vám třeba přijde vhod. Vybrali jsme z našeho archivu fotografie ze dnů, kdy Prahu pocukrovaly sněhové vločky.

Teploty v posledních dnech atakují rekordy. Vedro směřuje do Česka ze severu Afriky, kde se nyní teploty pohybují zhruba kolem pětačtyřiceti stupňů.

Podle řady odborníků je docela pravděpodobné, že nás v červenci a srpnu budou čekat další vlny veder, takže je možné, že padne absolutní teplotní rekord.

V redakci serveru Pražský patriot počasí neporučíme a boj s klimatickou změnou nevybojujeme, ale přesto bychom rádi pomohli čtenářům napříč republikou horko lépe snášet. Proto jsme v archivu vybrali fotografie ze dnů, kdy v centru Prahy sněžilo.

Takových dní je sice v posledních letech jako šafránu, nicméně stojí za to. Sníh dodá památkám v historickém centru netradiční a romatničtější podobu. Zahřeje na duši a zároveň ochladí na těle.

img-3805-nahled

img-3825-nahled

img-3962-nahled

img-3995-nahled

Zasněženo, liduprázdno. Noční návštěva romantických zákoutí u Hradu

Noční procházka zasněženou Malou Stranou

zimni-vysehrad-7-nahled

zimni-vysehrad-9-nahled

Fotogalerie: Zasněžená Řásnovka a další romantická místa Starého Města po setmění

Zasněžená Zlatá ulička před rozbřeskem

Další fotografie ze zimního a téměř liduprázdného Pražského hradu


Pět pamětních kamenů připomíná rodinu Jáchyma Estreichera

Dnes v 07:12

Starostka Prahy 2 Jana Černochová se v neděli 15. září zúčastnila zasazení pamětních kamenů, tzv. stolpersteinů, do chodníku v Gorazdově 8, v Praze 2.

Letošní Noc vědců nabídne rekordní program

Včera v 08:02

Do letošního ročníku Noci vědců se v pátek 27. září ve 34 městech zapojí 64 institucí, které připravily na 1327 programových událostí na téma Šetrně k planetě. Návštěvníci také letos budou mít z čeho vybírat a nově si můžou program poskládat v aplikaci pro chytré telefony. Program Noci vědců je...

Podzimní vycházka okolím Dubče a Slatiny s pozorováním ptáků

18. září 2019 v 09:02

První říjnový víkend již tradičně probíhá podzimní Festival ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků

Machři roku 2019

18. září 2019 v 07:00

Třicet řemesel, které si můžete vyzkoušet, dostihový trenažér, keramický kruh, flambování nebo kosmetické služby. Soutěžní klání oborů truhlář, strojní mechanik a elektrikář. Dnes se od 9 do 17 hodin koná celostátní setkání učňovské mládeže Machři...

Jablkobraní v pražských sadech

17. září 2019 v 07:48

Tradiční Ovocná slavnost nabízí samosběry hned ve dvou sadech v Praze. Začne veřejným samosběrem v sadu Na Krutci na Praze 6. Ten potrvá od středy 18. září do pátku 20. září.

Praha 2: Nebojím se sama do ulic

16. září 2019 ve 21:16

Přednáška o zásadách bezpečnosti pro ženy s praktickými ukázkami sebeobrany ve čtvrtek 19. září. Vstup volný.

V Praze 9 proběhne vojenské cvičení

16. září 2019 ve 13:10

Ve dnech 19. – 22. září se bude v objektu Pražských vodovodů a kanalizací ve Vodojemu Klíčov v Praze 9 konat vojenské cvičení. V objektu bude probíhat vojenský výcvik aktivních záloh, zaměřený na ochranu a obranu objektů důležitých pro obranu státu v součinnosti se složkami integrovaného...

Praha 12: S nefunkčním mobilním telefonem přijďte na radnici

16. září 2019 ve 12:20

Praha 12 využila nabídku společnosti ASEKOL pro bezplatné umístění E-boxu u recepce v budově radnice v Pískové 25.

Setkání pro zástupce jihoměstských spolků

16. září 2019 v 10:37

Pro vedoucí sportovních oddílů, kroužků pro děti nebo zájmových klubů pořádá Praha 11 setkání, na kterém se mohou dozvědět víc o možnostech spolupráce s městskou částí.

Praha 5 zve na Sabor Latino Praha

16. září 2019 v 07:13

Pokud máte rádi latinsko-americké rytmy, přijďte na pěší zónu Anděl, která se ve dnech 17. – 19. září promění na festival latinsko-americké kultury a gastronomie.

Další články
Nahoru