dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Pražská doprava

Malešická ulice projde 3. etapou rekonstrukce

Technická správa komunikací zahájí dnes rekonstrukci další části Malešické ulice v Praze 10. Jedná se o třetí etapu, v úseku od křižovatky s ulicí Univerzitní ke sportovnímu areálu Malešická 655/59c, která navazuje na rekonstrukci realizovanou v loňském roce. Celková délka opravovaného úseku měří 400 m a má šířku 21 m. Plánovaný termín ukončení opravy je 30. června 2016. V zimním období budou práce přerušeny a znovu obnoveny na jaře příštího roku.

Rekonstrukce v letošním roce začne pokládkou dešťové kanalizace, která potrvá zhruba do 11. listopadu a s finálními úpravami se počítá od března do konce června 2016. Termín dokončení může být ovlivněn klimatickými podmínkami.

Oprava spočívá ve výměně konstrukce vozovky a živičného povrchu, doplnění chybějících částí chodníků a v neposlední řadě úprava a doplnění vjezdů. Autobusové zastávky budou zachovány a v rámci této etapy bude jedna doplněna.

Součástí rekonstrukce je prodloužení dešťové kanalizační v celé délce a zhotovení nových kanalizačních šachet a potřebných vpustí.

V rámci rekonstrukce budou postaveny dva nové přisvětlené přechody pro chodce.

Dále je součástí projektu doplnění veřejného osvětlení o 11 světelných míst, přeložka optického kabelu PRE a přeložka nadzemního vedení Telefonica O2.

Dopravním omezením je úplná uzávěra části Malešické ulice v celém rekonstruovaném úseku. Jako páteřní objízdné trasy jsou ulice Jan Želivského, Koněvova, Počernická, Pod Táborem a Českobrodská.

 


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru