dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Malešická spalovna zve k návštěvě, připraven je bohatý doprovodný program
Malešická spalovna, jeřáb manipulující v prostoru bunkru odpadů. Foto: Jagro / Wikimedia Commons

Malešická spalovna zve k návštěvě, připraven je bohatý doprovodný program

V sobotu 25. dubna se koná Den otevřených dveří Pražských služeb v Zařízení na energetické využití odpadu – ZEVO Malešice. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program pro malé i velké.

Vystavena bude veškerá technika, kterou Pražské služby využívají ke svozu odpadu, úklidu a údržbě komunikací. Nebude chybět ani exkurze do spalovny. Celým dnem bude provádět herec a moderátor Roman Vojtek.

„Zařízení na energetické využití odpadu patří k nejmodernějším v Evropě. Ročně ekologicky zpracovává asi 312 tisíc tun komunálního odpadu. Z něj se vyrábí teplo a světlo pro 20 tisíc domácností v Praze," řekl mluvčí společnosti Pražské služby Radim Mana.

Návštěvníci si budou moci ZEVO prohlédnout v rámci připravených exkurzí. První začínají v 10.15 hodin a budou se konat po celou dobu akce, vždy v patnáctiminutových intervalech. Děti se z bezpečnostních důvodů mohou prohlídky zúčastnit až od 7 let.

Na pódiu se představí kapela Sabrage, dívčí skupina 5Angels nebo slovenští No Name. Dále je naplánována exhibice na U-rampě, freestyle exhibice na kole Martina Šimůnka a přijde i kouzelník Selmy.

zevo2008-029-nahled Pro nejmenší budou připraveny skákací hrady, skluzavky, trampolíny, malování na obličej, tvarování balónků, dětská autoškola a další atrakce. Pro větší děti a dospělé bude přichystán elektrický býk, offroadový polygon, kde budou moci vyzkoušet jízdu na elektrických vozítkách nebo buginách.

Areál ZEVO Malešice najdete na adrese Průmyslová ulice 615, Praha 10. Z parkoviště nedaleké Fashion Arény bude k  ZEVO pravidelně pendlovat minibus v barvách Pražských služeb.

Další možností jsou autobusy číslo 181 a 183 s výstupem na zastávce Spalovna Malešice.

Podrobný program naleznete na www.psas.cz.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru