dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Malá letní slavnost dřeva nabídne poučení a zábavu. A také ozvučený kořen
Malá letní slavnost dřeva se koná 8. srpna. Foto: nzm.cz

Malá letní slavnost dřeva nabídne poučení a zábavu. A také ozvučený kořen

V Národním zemědělském muzeu na Letné se zabydlela unikátní zážitková výstava LES Příběhy stromů a lidí. Výstava se rozrůstá do venkovních prostor muzea v podobě žánrových jednodenních akcí, a proto vznikla i Malá letní slavnost dřeva, která se koná v sobotu 8. srpna.

Na slavnosti uvidíte, co vše se dá ze dřeva vyrobit, na co vše je dřevo jako materiál vhodné, proč se certifikuje a jak vlastně vypadá dřevo různých druhů stromů.

Program bude pestrý a na své si přijdou všichni. Pro ty starší je připravena například výstava historických fotografií s poetickým názvem písně Vladimíra Merty „Zem voní dřevem“, milovníky designu jistě potěší akce pražské designové skupiny Posedlí a všichni se sejdou u poslechu koncertu fenomenálního dřevního blues v podání slovinského bluesmana Paula Batto a táborského klávesáka Ondřeje Kříže.

„Celou slavnost zahájí projekt umělce Jaroslava Kořána, který připravuje pouze pro tento den dřevěný Orloj snivců. Rodiče s dětmi potěší další soutěže, malování či tvorba ručního papíru. Atrakce doplní například ještě trocha vzdělání u certifikační agentury PEFC ČR, kde se zájemci kromě poznávání dřev dozví, proč máme v našich lesích kvalitní dřevo, dále ukázky dřevosochání nebo práce jihočeského řezbáře Jaroslava Frencla z Volyně," doplňuje pořadatel akce, lesník Václav Kinský.

Program se koná za každého počasí a vyvrcholí koncertem Tomáše Žižky, spoluautora výstavy LES Příběhy stromů a lidí, který zahraje s dalšími muzikanty na svůj pověstný ozvučený kořen.

Snížené vstupné na akci platí v tento den do všech prostor Národního zemědělského muzea.

slavnost-dreva-plakat-nahled

 

 

 

 

 

 

* plakát si můžete zvětšit prokliknutím


Další články
Nahoru