dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Maksim Mrvica v divadle Hybernia
Maksim Mrvica. Foto: archiv

Maksim Mrvica v divadle Hybernia

V neděli 17. dubna v divadle Hybernia přehraje Maksim Mrvica, chorvatský klavírní mág, téměř devadesátiminutový program rozdělený do dvou bloků.

V crossoverovém repertoáru se diváci mohou těšit na zcela nové verze dvou Mrvicových nejúspěšnějších skladeb. V novém kabátě přehraje skladbu psanou přímo pro něj a zároveň jeho všeobecně nejznámější skladbu Croatian Rhapsody a v nové verzi předvede i klasickou skladbu Nikolaje Rimského-Korsakova Let čmeláka. Díky této skladbě se o Mrvicovi mluví i jako o nejrychlejším pianistovi světa. V Mrvicově provedení měla skladba pouhých 57 vteřin, což se zdá být jejím nejrychlejším provedením.

V klasickém bloku uslyší diváci skladby od Skrijabina, Chopina, Liszte nebo Rachmaninova. Speciálně pro tyto dva koncerty zařazuje Mrvica Dvořákovu skladbu Z nového světa. Dojde též na nejznámější filmové melodie Kmotr, Piráti z Karibiku nebo Mission Impossible. A samozřejmostí budou i přídavky, takže celková délka koncertu se dá pouze odhadnout.

Koncert začíná v 19 hodin a vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru