dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražské krimi

Makedonec rozpoutal domácí peklo

Stále více žen se obrací na Intervenční centrum Praha s žádostí o pomoc při řešení domácího násilí. Přibývá i případů, kdy se na centrum obracejí cizinky, jako například v poslední době mladá bezdětná žena pocházející z Makedonie.

Kontakt dostala v neziskové organizaci pomáhající cizincům, se kterou centrum dlouhodobě spolupracuje. Mluvila lámanou češtinou, a tak přišla rovnou s tlumočnicí z této organizace. „Žena popsala násilné chování svého bývalého přítele. Opakovaně ji, zejména pod vlivem alkoholu, fyzicky napadal, fackoval, později ji mlátil pěstmi. Kromě toho ženu slovně urážel a vulgárně jí nadával,“ uvedla vedoucí intervenčního centra Praha Barbora Holušová.

Cizinka měla velké obavy se obrátit se svými problémy na jakékoli instituce. Ačkoli měla v pořádku povolení k dlouhodobému pobytu v České republice, zdráhala se jít na policii.

S partnerem se už několikrát chtěla rozejít, on to však zcela ignoroval a choval se, jako by byli stále spolu. „Po návštěvě intervenčního centra ji pracovnice a tlumočnice doprovodily na služebnu policie, kde chování druha oznámila. Policisté muže vykázali ze společné domácnosti. Během deseti dnů vykázání se žena přestěhovala ke své sestře a požádala soud o prodloužení vykázání o další měsíc. Tato doba postačila k tomu, aby si bývalý partner uvědomil, že vztah skutečně skončil, a přestal ji kontaktovat. Velkou roli sehrál i respekt k policejním orgánům,“ doplnila Holušová.

Žena zůstala dál v kontaktu s organizací na pomoc cizincům, navštěvovala zde programy pro ženy, které jí pomohly najít nové kontakty a přátele a zotavit se z těžkého období vedle násilného partnera.

Čtěte také: V Praze byl vykázán z domácností rekordní počet hrubiánů


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru