dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Májové slavnosti na Malostranském hřbitově připomenou jeho historii
Malostranský hřbitov na Smíchově. Foto: archiv

Májové slavnosti na Malostranském hřbitově připomenou jeho historii

Spolek Malostranský hřbitov pořádá v neděli 21. května od 14 hodin další ročník obnovených Májových slavností. Pro návštěvníky je připraven hudební program, komentované vycházky s odbornými průvodci zaměřené na historii Malostranského hřbitova či vzpomínkové setkání u hrobu zakladatele slavností, literáta a malíře Václava Františka Veleby (1776–1856).

Na akci bude zdarma k dispozici nejnovější publikace z cyklu o slavných osobnostech pohřbených na tomto hřbitově na Smíchově, tentokráte zaměřená na profesory a pedagogy.

Vydání publikace financovala městská část Praha 5. Autorka knihy Kateřina Fuksová k tomuto tématu připravila též komentovanou vycházku.

majove-slavnosti-nahled

Vstup na odpolední akci je zdarma. Vstup na Malostranský hřbitov je v ulici Plzeňská, jen pár metrů od tramvajové zastávky Bertramka (tram číslo 9, 10, 15, 16).


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru