dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Majitele domu svázali lupiči kravatami
Lupiči si své kořisti ani neužili. Majitel tak může mluvit o štěstí. Foto: Policie ČR

Majitele domu svázali lupiči kravatami

Ráno uloupili starožitnosti za 50 tisíc korun a do večera je policie dopadla. Takto jednoduše lze vyjádřit vloupání do rodinného domku v Dolních Počernicích, ze kterého se nyní zpovídají dva muži. Šance zmizet detektivům z dohledu v minulých dnech významně snížil i služební policejní pes.

Dvojice pachatelů nejdříve přelezla plot zahrady a u sklepního okna domu odstranila polystyrenové desky. Oknem samozřejmě ve vší tichosti vnikla do objektu a záhy je překvapil majitel domu.

„Muže svázali kravatami a ústa mu převázali šálou, aby nemohl volat o pomoc,“ líčil počátek loupežné výpravy Martin Beránek, šéf libeňských detektivů. Zcela bezmocnou oběť pachatelé zanechali na chodbě a chladnokrevně pokračovali v prohledávání místností.

Nashromážděný lup byl pak vcelku rozmanitý – peněženka s bezmála dvěma tisíci korunami, porcelánové hodiny, klarinet, větší množství starožitných příborů a mimo jiné i sada stříbrných mincí.

„Po nahlášení vloupání jsme se okamžitě vydali na místo, byl povolán i policejní psovod. Pes se vydal v podstatě po čerstvé stopě a zanedlouho jsme oba podezřelé muže vypátrali,“ doplnil šéf zasahujících detektivů.

Zranil policistu v obličeji

Podle Martina Beránka se recidivisté vydat spravedlnosti bez boje nechtěli. Jeden z nich opustil úkryt v jakémsi přístěnku až po opakovaných policejních výzvách a hrozbě namířené služební zbraně.

„Zjistit totožnost druhého pachatele pak nebyl problém, toho jsme zadrželi ve večerních hodinách na zastávce veřejné dopravy na Černokostelecké ulici,“ popisoval Beránek.

Avšak ani druhý lupič nechtěl zbytek smolného dne strávit ve společnosti policejního vyšetřovatele, takže se zadržení začal urputně bránit. Proto ho museli policisté řádně zpacifikovat, i tak stačil jednoho z nich úderem zranit v obličeji.

Součástí zdárného zátahu byl i odjezd do nemocnice Bulovka, kde byli policista i zadržený muž ošetřeni. Ve vazební věznici dvojice nyní čeká na soud, který ji může za trestný čin vloupání za použití násilí a recidivní chování vyměřit až desetiletý pobyt za mřížemi.


Autor: Petr Štrompf

Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru