dnes
Sobota - zatazeno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Majitel bývalých studií rozhlasu na Žižkově řeší situaci s bezdomovci
V opuštěné budově je nepořádek. V září zde dokonce hořelo ve dvou místnostech. Foto: Radek Krahulík / HZS Praha

Majitel bývalých studií rozhlasu na Žižkově řeší situaci s bezdomovci

Majitel areálu bývalých studií Českého rozhlasu na Žižkově zajišťuje objekt proti lidem bez domova nebo závislým na návykových látkách. ČTK to sdělil Jakub Špetlák, jednatel společnosti WH Estate, která objekt vlastní. Na neoprávněné uživatele budov si kvůli hluku a zápachu stěžovali na radnici Prahy 3 lidé ze sousedních domů.

„Na místo jezdí každý den patrola bezpečnostní agentury, po celou dobu provádíme opatření zamezující vniknutí a pohybu uvnitř budov, provádíme úklid areálu, v brzké době proběhne v součinnosti s městskou částí deratizace," sdělil ČTK Špetlák. Majitel na začátku listopadu za asistence policie nechal budovy vyklidit a zajistit okna a dveře mřížemi proti vnikání osob.

K tomu jej na konci října vyzvala rada městské části. „V nezajištěném objektu bývalých studií Českého rozhlasu na Praze 3, Jeseniova 36 se trvale sdružují osoby bez přístřeší narušující veřejný pořádek, mezi nimi též osoby zneužívající návykové látky. I přes každodenní kontroly bezpečnostních složek je objekt z bezpečnostního hlediska značně rizikový," píše se v důvodové zprávě usnesení.

Společnost WH Estate, která areál bývalých rozhlasových studií vlastní od roku 2013, chce budovy zdemolovat a na jejich místě postavit bytový dům se 178 byty a 297 parkovacími místy. Proti stavbě protestovali místní, protože se obávají, že stavba převýší horizont Parukářky a zvýší dopravní zátěž. Podle Špetláka výška domu nebude převyšovat hřeben parku a bude nižší než sousední Rezidence Jeseniova.

„Plán současného vlastníka byl od počátku pouze jeden, a to pozemky tvořící území revitalizovat novou výstavbou, nikoli rekonstrukcí objektu z padesátých let, které pro žádný rozumný účel využít nelze," dodal Špetlák s tím, že se snaží spolupracovat s městskou části ohledně výstavby.

Městská část Praha 3 řeší v Jeseniově ulici ještě další objekt. Tím je budova bývalé plicní kliniky, kterou obsadili na konci roku 2013 squateři a vytvořili zde Autonomní sociální centrum Klinika, kde pořádají přednášky, koncerty, dílny nebo jazykové kurzy. Podle rozhodnutí soudu měli aktivisté budovu vyklidit v polovině října, což však odmítli.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru