Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Mají pochybné vzory, měli by si říkat hnusná dvojka. Němcová v reakci na výpad nešetřila Maláčovou a Stropnického
Matěj Stropnický býval pražským zastupitelem za Stranu zelených. Foto: Karel Netolický

Mají pochybné vzory, měli by si říkat hnusná dvojka. Němcová v reakci na výpad nešetřila Maláčovou a Stropnického

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v předvolební kampani opakovaně útočí na ODS. Od pravicové strany přišla rázná reakce, vzala si ji na starost senátorka Miroslava Němcová.  

Svou kampaň před volbami staví ČSSD do značné míře na sdělovaní obav, že se spojí ODS s hnutím ANO, které je současným vládním partnerem sociálních demokratů. 

Obavy, že přijde ODS do vlády, zopakovala Maláčová ve víkendovém pořadu Partie Terezie Tománková na CNN Prima News. „ČSSD udělá všechno pro to, aby se to nestalo. Když přijde do vlády ODS, budou se rušit nemocnice v malých městech,“ řekla Maláčová. Na aktuální výstup ministryně dnes ostře reagovala senátorka ODS Němcová. 

Pražskou kandidátku ČSSD vede po zásahu šéfa partaje Jana Hamáčka právě Maláčová, na druhém místě je bývalý politik Strany zelených Matěj Stropnický. Podle Němcové se jedná o spojenectví ,drzosti, spratkovství a pavlačové kultury´, které staví kampaň na třech pilířích.

Tím prvním je podle Němcové nenávist k podnikatelům, živnostníkům, lidem nezávislým na státu. „Maláčová je ministryní práce, ale těm, kteří pracovní místa vytvářejí, hází klacky pod nohy. Na dodržování zákoníku práce nedbala po celé čtyři roky, teď se probrala a dělá si z toho kampaň. Porušuje zákony a v tažení proti zaměstnavatelům se neštítí ničeho,“ uvedla Němcová.

Narážela tak na kontroverzní počin z července. Kdy se na sociálních sítích Maláčová a Stropnický chlubili, že v rámci kampaně Férová práce! byli se Státním úřadem inspekce práce na kontrole jedné firmy v Krupce na Teplicku. A avizovali, že v kontrolách budou pokračovat. A skutečně pokračovali.

Zaměstnavatelé i někteří opoziční politici Maláčovou se Stropnickým kritizovali, proti čemuž se ministryně následně ohradila. 

„Lže a pomlouvá ty, kteří nekritizují samotné kontroly, ale svévoli a zpupnost paní ministryně. Na to, aby zkontrolovala státní firmy nebo agrofertní impérium, však kuráž nemá. Platy chce plošně zvyšovat státním zaměstnancům, ale k podpoře podnikání se staví jako komunisté v roce 1948. Rozhazuje už i peníze dnešních dětí, roztáčí inflační spirálu, která zlikviduje úspory a v důsledku ožebračí všechny,“ uvedla Němcová.

Druhým pilířem, na kterém Maláčová staví svou kampaň, je podle Němcové obdiv k Venezuele. Následně senátorka vyjmenovala pár statistických údajů o této jihoamerické zemi.

„Je v hospodářském kolapsu, prochází obdobím hyperinflace, úspory jsou zcela zdecimovány, potraviny na příděl, tragický nedostatek léků, miliony lidí ze zbídačelé země emigrovaly, enormní nárůst kriminality, představitelé opozice jsou unášeni, mučeni, vražděni. To je vzor paní Maláčové, tam nás chce dovést,“ myslí si Němcová.

Třetím pilířem předvolební strategie Maláčové jsou podle Němcové sympatie k ANO, SPD a KSČM a nenávist k ODS. „Ta, která sedí na ministerské židli díky spolupráci s ANO a mlčky toleruje podnikání Andreje Babiše na úkor státu, nevystupuje proti nezákonným vládním nařízením, nedělá nic pro proti oligarchizaci země, varuje před ODS.

Nevaruje před SPD ani před komunisty. Jak by mohla, vždyť jsou to dvě pevné opory vlády, v níž sedí,“ napsala Němcová.

Anketa

Myslíte, že po volbách bude vládnout ANO s ODS?

16.2%
(16.2%)
83.8%
(83.8%)

„Vedení ČSSD s paní Maláčovou neplatí dluhy za Lidový dům, likviduje demokratické principy uvnitř strany, vždy srazí paty před Andrejem Babišem. Aby se o tom nemluvilo, fabuluje o budoucím vládnutí ODS a ANO. Svou politikou přivedla ČSSD na práh nevolitelnosti, teď je bezradná, panikaří a dle vzoru předsedy vlády ukazuje na všechny jenom ne na sebe. Kdyby si se Stropnickým říkali hnusná dvojka, sedělo by to lépe,“ dodala senátora ODS Miroslava Němcová.


Autor: Karel Netolický

Pražská ODS navrhne zřízení nové funkce koordinátora dopravních staveb a uzavírek

30. srpna 2021 v 16:00

Pražská ODS kritizuje údajnou nekoordinovanost dopravních uzavírek v hlavním městě. Navrhne proto na jednání pražského zastupitelstva zřízení koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu. Opoziční strana to uvedla v tiskovém prohlášení....

Další články
Nahoru