Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Mahu chce být primátorkou. Budoucnost povede ve volbách genetička Opletalová
Magdalena Opletalová. Foto: hnutí Budoucnost

Mahu chce být primátorkou. Budoucnost povede ve volbách genetička Opletalová

Krajské shromáždění Budoucnosti schválilo kandidaturu v zářijových volbách do pražského zastupitelstva. Jako nezávislou lídryni kandidátní listiny potvrdilo Magdalenu (Mahu) Opletalovou. Informoval o tom mediální koordinátor hnutí Luboš Pavlovič.  

Pražské shromáždění zamítlo nabídku Strany zelených a ČSSD o koaliční spolupráci ve volbách v podobě, která bylo hnutí navržena na posledním společném jednání. Dle této nabídky měla na koaliční kandidátní listině získat nezávislá kandidátka nominovaná Budoucností až šesté místo, kandidujícím hnutí pak mělo připadnout každé další šesté místo. 

„I když máme s oběma zmíněnými stranami částečnou programovou shodu, tato nedůstojná nabídka by znamenala, že nikdo z nominantů Budoucnosti nebude na reálně volitelném místě. Nadále usilujeme o spolupráci a navazování partnerství, o čemž svědčí memoranda o spolupráci a další společné aktivity na komunální i mezinárodní úrovni. V souladu s našimi hodnotami a politickými cíli však věříme, že smysluplné spolupráce musí být postavené na vzájemném respektu a důstojných podmínkách pro všechny zapojené,“ uvedla Opletalová, lídryně kandidátky Budoucnosti. 

„Mou vizí je Praha bez bariér – těch fyzických i těch neviditelných. Představuji si město, které dbá na lidská práva a důstojnost všech svých obyvatel, respektuje jejich různorodost, podporuje jejch zapojení do rozhodování a umožňuje rozvíjet individuální blaho při zachování společenské odpovědnosti,“ dodala.

Dvojkou pražské kandidátky hnutí Budoucnost je Filip Hausknecht. „Kandidatura Mahu na primátorku Prahy je pro nás obrovskou vzpruhou a mám radost, že do toho jde s námi. Obzvlášť dnes, kdy zdražuje vše od potravin po elektřinu, potřebujeme ve všech patrech politiky lidi jako je Mahu. Takové, kteří nejen mají potřebnou expertízu, ale zároveň jsou v každodenním kontaktu s lidmi, na které současné krize dopadají nejvíce, a kterým teď stát i Praha musí pomoci. Společně proto skrze magistrát chceme zajistit například dostupné bydlení, snížení cen energií pro pražské domácnosti nebo zvýšit bezpečnost našich komunit,“ řekl. 

Magdalena Opletalová je původní profesí molekulární genetička. Je matkou sedmi dětí. Po návratu z rodičovské vystudovala další obor a stala se speciální pedagožkou a sociální pracovnicí. V současné době pracuje jako ředitelka ve Fokusu Praha, krizová interventka v Bílém kruhu bezpečí a učí asertivní komunikaci učitele a sociální pracovníky na VOŠ.

Byla členkou České pirátské strany, za kterou kandidovala v parlamentních volbách 2021. Po vstupu Pirátů do vládní koalice a ze strany vystoupila.


Autor: puc
Další články
Nahoru