dnes
Sobota - skorojasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Magistrátní žvanírna: Pražští zastupitelé nešetří hádkami, urážkami, bonmoty i sarkasmy
Vchod do historické budovy magistrátu na Mariánském náměstí, ve které se konají jednou měsíčně jednání pražského zastupitelstva. Foto: archiv

Magistrátní žvanírna: Pražští zastupitelé nešetří hádkami, urážkami, bonmoty i sarkasmy

Jednání pražského zastupitelstva, konaná zpravidla jednou měsíčně v historické budově magistrátu, přináší maraton diskusí, které občas okoření hádky, urážky, sarkastické poznámky či bonmoty. Díky tomu není chvílemi setkání volených zástupců Pražanů taková nuda, jak se na první pohled zdá. Platilo to i na zatím poslední schůzi na konci února.

Hluk v sále

Když se chcete bavit, tak běžte ven! Platí to na všechny! … Městská policie je tam od toho, aby likvidovala lidi, kteří tam nemají co hledat! …Je to jasné?! Neslyšela jsem. Tak ho vyveďte! Dobře.

Rozčílená primátorka Adriana Krnáčová (ANO) opakované hovoří k lidem, kteří se hlasitě baví v předsálí a ruší jednání

Kolegové, myslím si, že jsem vás před chvílí o něco požádala, celé toto ctihodné společenství. Abyste si diskuse odbývali někde. A znovu je to pan Novotný. Pane Novotný, prosím, nenarušujte tady, nerušte.

Primátorka se tentokrát zaměřila na zastupitele, hlučící přímo v sále

Musím konstatovat, že předseda mého klubu mě nemůže rušit.

Zastupitel Petr Prchal (TOP 09)

Ať žije solidarita, chápu.

Předseda klubu TOP 09 Václav Novotný

Dotace Slivenci

Mrzelo by mě, kdyby prošlo nějaké zastupitelstvo bez toho, že bychom něco kupovali Slivenci. Tak tady máme tedy zase Slivenec. Slivenec, ve kterém už jsme snad pořídili úplně všechno, co si člověk může pomyslet. Vzpomeňme si na kampaň starostů v krajských volbách, jak říkali, jak budou distribuovat fér ty melouny, že jo. Zdá se, že v Praze platí heslo, všechny melouny do Slivence.

Václav Novotný při diskusi k návrhu na poskytnutí dotace 16 milionů korun Slivenci na výkup pozemků v centru městské části. Radnice chce na pozemku stavět.

Monika Krobová Hášová vyjde tento rozpočet našeho města podstatně levněji.

Mikuláš Ferjenčík (Piráti)

Do dnešního odpoledne jsem si myslel, že nejdražší žena je ta, kterou mám doma, a teď zjišťuji, že jsem na tom ještě hodně dobře. Ono by to všechno bylo úsměvné, kdybychom tady neměli dalších 56 městských částí, které nemají tu čest, že mají svého starostu v Radě hlavního města Prahy.

Zastupitel Tomáš Jílek (TOP 09)

Myslím, že z víceúčelové budovy bude nakonec terminál malého mezinárodního letiště, protože to je asi to jediné, co podle mě Slivenci momentálně chybí.

Zastupitel Albert Kubišta (TOP 09)

Pokaždé, když sem přijde něco ze Slivence, je to představováno jako něco, co je snad nějaký pašalík pro paní radní. To je prostě úplně absurdní uvažování… Předchozí vedení města neustále investovala jenom v centru, a na malé městské části, kde je málo obyvatel, na ty se kašlalo.

Zastupitel Matěj Stropnický (Trojkoalice)

Myslím si, že nemocným lidem se má opravdu čelit. Minulé Rady sebraly centru města zdaleka nejvíc, co tady kdy v předchozím období bylo. Prosím, aby se nemocní lidé alespoň naučili číst a zjistili si ta opravdová fakta.

Reakce exprimátora Tomáše Hudečka (klub Nezávislí)

Paní Plamínková neměla kandidovat za STAN, ale za Slivenec. Na druhou stranu se jí musí uznat, že v rámci politiky a lobbismu pro svoji vlastní městskou část dělá maximum. Rozhodně v tomto smekám klobouk, je to úžasná práce.

Zastupitel Alexander Bellu (ODS)

Čtu teď takovou strašně fajn knížku, kterou si krátím čas, což je jeden z velikánů všech politických glos, pan Winston Churchill, a tak zkusím trošku parafrázovat jeho skvělý citát o zfalšování statistiky. Mně připadá, že pan kolega Stropnický trošku může říct, že nevěřím jakékoli logice veřejného zájmu, který jsem sám nevytvořil.

Zastupitel Petr Bříza (TOP 09)

Můžete dál číst Maurice Johnsona, pane Břízo.

Reakce Matěje Stropnického (Trojkoalice)
 

Obdivuji nejen na těchto příspěvcích, ale i při jiných tiscích, a teď to myslím bez ironie, skutečně vysokou inteligenci všech, kteří vystupují. A řečnické umění. Škoda je, že toto umění a inteligence je zneužívána jako k manipulacím.

Zastupitel Miloš Růžička (Trojkoalice)

Spravedlnost neexistuje, rovný přístup také ne.

Zastupitel Ivan Hrůza (KSČM)

Bod podpořím, ovšem pouze za předpokladu, že bude přijat můj pozměňovací návrh, že bude zřízena položka „pořízení jezdeckého pomníku radní hlavního města Prahy dr. Jany Plamínkové na návsi ve Slivenci ve výši tři miliony korun.

Zastupitel Václav Novotný (TOP 09)

Poznámka k té soše. Já bych to podpořil, jenom bych možná doporučil, jestli by se na to ve Slivenci neuspořádala sbírka a nemuseli jsme to řešit z městského rozpočtu.

Radní Karel Grabein Procházka (ANO)

V zastupitelstvu může občas projít opravdu leccos, pokud náhodou projde ten kůň, tak to v žádném případě ale nebude financováno z prostředků, které jsem vybojoval na umělecká díla.

Zastupitel Matěj Stropnický (Trojkoalice)
 

Dotace Slivenci nakonec byla schválena, pro její přidělení hlasovalo 39 zastupitelů, šest bylo proti a 12 se jich zdrželo.  Musím konstatovat, že jsem ráda, že toto zastupitelstvo ani v 16:14 hodin nepozbylo zbytek humoru.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO)


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

21. března 2019 v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

20. března 2019 v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

20. března 2019 ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru