dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská politika

Magistrát zrušil zakázku na služebnní auta pro strážníky

Pražský magistrát zrušil zakázku na služební vozidla pro strážníky za 87,5 milionu korun, protože se do tendru přihlásil pouze jeden zájemce. Městská policie chce rychle vypsat nový tendr za asi třetinovou cenu, kterým by se vyřešily nejnutnější výměny aut.

Vedení městské policie má připraveno krizové opatření tak, aby nebyla ohrožena bezpečnost v hlavním městě a nadále fungovaly všechny služby pro občany a návštěvníky metropole ve stejném rozsahu.

Vozový park městské policie je dlouhodobě v kritickém stavu. Průměrné stáří vozidla je 8,5 roku a v průměru má najeto jedno vozidlo téměř 200 tisíc kilometrů. Naposledy městská policie nakoupila 24 nových vozidel, a to v roce 2010. Nyní chce městská policie vypsat veřejnou zakázku na dodávku vozidel zajišťující nezbytnou obnovu vozového parku.

Ředitel městské policie pan Eduard Šuster upřesňuje: „Proto, abychom mohli zajistit činnosti v přímém výkonu služby, převážně pak včasnou reakci na oznámení na linku tísňového volání, musíme nutně obměnit alespoň část vozidel. Potřebujeme nyní akutně nakoupit 40 osobní vozů. Dále pak 18 minibusů, které využíváme většinou na zajištění bezpečnostních opatření v rámci metropole.“

Radní pro bezpečnost pan Libor Hadrava jeho slova doplňuje: „Je opravdu velmi důležité tuto jednorázovou dodávku zrealizovat. Není možné, aby městská policie z důvodu, že nemá vozidla, nebyla schopna zajistit úkoly vyplývající ze zákona o obecní policii a tím ohrozila řádný výkon služby. V tuto chvíli již máme připraven krizový scénář, který má zajistit realizaci této zakázky ještě v průběhu tohoto roku.“ Předpokládaná hodnota této jednorázové veřejné zakázky je stanovena do 23,5 milionu korun. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru