Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Magistrát zatím od soukromníka nekoupí technické prostory Divadla v Dlouhé
Divadlo v Dlouhé. Foto: i-divadlo.cz

Magistrát zatím od soukromníka nekoupí technické prostory Divadla v Dlouhé

Pražský magistrát zatím v Divadle v Dlouhé nebude kupovat technické prostory, které patří soukromému vlastníkovi. Důvodem je rozdílný náhled na cenu nemovitosti. Na dotaz ČTK to uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil (TOP 09). S majitelem bude město ještě jednat. Městu, potažmo divadlu, nepatří prostor zkušebny, kanceláří a skladu. Pokud by se s majitelem město nedomluvilo, podle dřívějších vyjádření zástupců města by to ohrozilo fungování divadla. Divadlo je příspěvkovou organizací hlavního města.

„Praha prostory odkupovat nebude, majitel požaduje vysoké peníze a my musíme investovat s péčí řádného hospodáře. Kulisy se budou nejspíše dovážet odjinud, nejsme schopni se domluvit na nějaké rozumné ceně," sdělil Pospíšil.

O případném odkupu prostor městem již letos v květnu jednali pražští zastupitelé. Na konečném postupu se ale nakonec neshodli, neboť některým zastupitelům se cena za ně zdála vysoká. Podle dokumentu, který letos v únoru projednal magistrátní výbor pro kulturu, by za prostory mělo město zaplatit 68 milionů korun.

Divadlo si dlouhodobě pronajímá například sklad, administrativní a dalších prostory důležité pro provoz. Ty jsou komunikačně a technologicky propojeny s fungováním divadelního sálu a je těžké najít pro divadlo nové prostory, neboť město nemá ve svém majetku podobné kulturní zázemí, do kterého by se soubor mohl přestěhovat.

Divadlo v Dlouhé vzniklo v roce 1996 a je příspěvkovou organizací hlavního města. Svůj název vzalo z jména ulice, kde sídlí. Divadlo uvádí hry nejen pro dospělé, ale rovněž pro děti a mládež. Kapacita sálu je 450 míst a ročně divadlo navštíví v průměru 80 000 diváků, z nichž například loni bylo 31 000 dětí.


Autor: ČTK

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Dnes v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

Včera ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Včera v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru