Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Magistrát vyzval dvě politické strany k odstranění vad z kandidátek
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se letos uskuteční 8. a 9. října. Foto: archiv

Magistrát vyzval dvě politické strany k odstranění vad z kandidátek

Pražský magistrát vyzval dvě z politických stran kandidujících v podzimních volbách do Sněmovny, aby odstranily vady ze svých kandidátek. Lhůtu na to mají do příštího týdne. Ostatní strany a politické subjekty drobné chyby již opravily. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. V Praze podalo kandidátku 21 stran, z toho dvě koalice. Před čtyřmi lety se o hlasy voličů ucházelo 29 politických subjektů. Volby se konají 8. a 9. října 2021.

„Výrazné úpravy neevidujeme. Většinu chyb již zmocněnci volebních stran opravili. Písemně jsme vyzvali k odstranění vad pouze dva volební subjekty. Lhůta pro odstranění vad jim končí 19. srpna 2021," sdělil Hofman. K opravám úřad vyzval KSČM a Hnutí Prameny. O jaké vady se jednalo, úřad nesdělil.

Strany musely kandidátky doručit na magistrát do minulého úterý, tedy do 3. srpna nejpozději do 16:00. Většina politických stran zaslala své listiny do konce předminulého týdne.

Našla se však čtveřice těch, které je zaslaly až v poslední možný den. Také před čtyřmi roky podávaly některé strany na magistrát kandidátky těsně před vypršením limitu.

V Praze vyhrálo v roce 2017 volby hnutí ANO s 20,35 procenta hlasů. Druzí skončili Piráti, pro které hlasovalo 17,59 procenta pražských voličů, a třetí ODS, pro kterou hlasovalo 16,22 procenta voličů.

Čtvrtou pozici obsadila TOP 09, která získala 12,64 procenta hlasů. Pátá SPD měla 5,81 procenta, šestá ČSSD 5,57 procenta a sedmý STAN dostal 5,05 procenta hlasů.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru