dnes
Pátek - zatazeno
9°C
zítra
Sobota - zatazeno
8°C
pozítří
Neděle - zatazeno
8°C
Magistrát vypoví smlouvy desítkám nájemcům nebytových prostor v centru Prahy
Výpovědi se týkaly už i prostor na Václavském náměstí. Foto: archiv

Magistrát vypoví smlouvy desítkám nájemcům nebytových prostor v centru Prahy

Pražský magistrát vypoví několika desítkám nájemců nebytových prostor v centru Prahy nájemní smlouvy. Výpovědi se budou týkat prostor patřících hlavnímu městu. Na pronájem vyklizených prostor následně vypíše výběrová řízení. Novinářům to dnes řekl radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Výpověď se týká obchodů s různým zbožím, směnárny mezi nimi nejsou. Praha již v uplynulých týdnech vypověděla z nájmu několik problematických směnáren a obchodů.

„Máme připraven seznam třiceti čtyřiceti smluv v samotném centru města. Jedná se o balík různých provozoven. Zároveň se budeme zaměřovat i na další městské části, tedy jiné než je Praha 1, na kterou jsme se zaměřovali v první fázi," řekl Chabr.

Úředníci dokončují znění podmínek nového výběrového řízení. Hotovy budou do konce března. Řízení budou vždy dvoukolová, kdy v tom prvním bude rozhodovat typ provozovny, kterou chce v prostorách budoucí nájemce zřídit, a její přínos městu a Pražanům. V druhém kole soutěže pak bude rozhodujícím kritériem výše nabízeného nájmu.

Město tím chce podle Chabra dosáhnout toho, aby se do městských prostor nenastěhovaly problematické provozovny. „Je jasné, že z centra nezmizí, v soukromých domech je nemůže nikdo zakázat, ale město by mělo jít příkladem," řekl.

Podoba výběrového řízení ve zbytku Prahy bude v každé části města odlišná. „V některých lokalitách bude rozhodovat pouze nabízená výše nájmu," řekl radní.

Magistrát letos již vypověděl smlouvy pěti směnárnám, kterým pronajímal městské prostory v historickém centru metropole. Důvodem jsou mimo jiné nízké nájmy. Některé směnárny měly špatnou pověst, když nabízely zejména cizincům nevýhodné kurzy. Výpovědi dostaly v ulicích Panská, Na Můstku, Rytířská a na Václavském náměstí.


Stovky expertů na největší orgán v těle jedou do Prahy

20. listopadu 2019 v 10:56

V tuzemsku nyní žije asi 55 000 lidí s nějakou formou střevního zánětu. Jen u Crohnovy choroby se za posledních 12 let zvedl počet nemocných ze 14 000 na 27 000. Nejenom toto budou řešit stovky odborníků na trávicí trakt – gastroenterologů – kteří se v těchto dnech sjíždí z Česka i Slovenska do...

Víc městských bytů pro potřebné profese

19. listopadu 2019 ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Další články
Nahoru