dnes
Neděle - zatazeno
24°C
zítra
Pondělí - zatazeno
28°C
pozítří
Úterý - jasno
29°C
Magistrát vypoví smlouvy desítkám nájemcům nebytových prostor v centru Prahy
Výpovědi se týkaly už i prostor na Václavském náměstí. Foto: archiv

Magistrát vypoví smlouvy desítkám nájemcům nebytových prostor v centru Prahy

Pražský magistrát vypoví několika desítkám nájemců nebytových prostor v centru Prahy nájemní smlouvy. Výpovědi se budou týkat prostor patřících hlavnímu městu. Na pronájem vyklizených prostor následně vypíše výběrová řízení. Novinářům to dnes řekl radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Výpověď se týká obchodů s různým zbožím, směnárny mezi nimi nejsou. Praha již v uplynulých týdnech vypověděla z nájmu několik problematických směnáren a obchodů.

„Máme připraven seznam třiceti čtyřiceti smluv v samotném centru města. Jedná se o balík různých provozoven. Zároveň se budeme zaměřovat i na další městské části, tedy jiné než je Praha 1, na kterou jsme se zaměřovali v první fázi," řekl Chabr.

Úředníci dokončují znění podmínek nového výběrového řízení. Hotovy budou do konce března. Řízení budou vždy dvoukolová, kdy v tom prvním bude rozhodovat typ provozovny, kterou chce v prostorách budoucí nájemce zřídit, a její přínos městu a Pražanům. V druhém kole soutěže pak bude rozhodujícím kritériem výše nabízeného nájmu.

Město tím chce podle Chabra dosáhnout toho, aby se do městských prostor nenastěhovaly problematické provozovny. „Je jasné, že z centra nezmizí, v soukromých domech je nemůže nikdo zakázat, ale město by mělo jít příkladem," řekl.

Podoba výběrového řízení ve zbytku Prahy bude v každé části města odlišná. „V některých lokalitách bude rozhodovat pouze nabízená výše nájmu," řekl radní.

Magistrát letos již vypověděl smlouvy pěti směnárnám, kterým pronajímal městské prostory v historickém centru metropole. Důvodem jsou mimo jiné nízké nájmy. Některé směnárny měly špatnou pověst, když nabízely zejména cizincům nevýhodné kurzy. Výpovědi dostaly v ulicích Panská, Na Můstku, Rytířská a na Václavském náměstí.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Včera v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru