dnes
Sobota - oblacno
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
23°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
23°C
Magistrát vypoví smlouvy desítkám nájemcům nebytových prostor v centru Prahy
Výpovědi se týkaly už i prostor na Václavském náměstí. Foto: archiv

Magistrát vypoví smlouvy desítkám nájemcům nebytových prostor v centru Prahy

Pražský magistrát vypoví několika desítkám nájemců nebytových prostor v centru Prahy nájemní smlouvy. Výpovědi se budou týkat prostor patřících hlavnímu městu. Na pronájem vyklizených prostor následně vypíše výběrová řízení. Novinářům to dnes řekl radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Výpověď se týká obchodů s různým zbožím, směnárny mezi nimi nejsou. Praha již v uplynulých týdnech vypověděla z nájmu několik problematických směnáren a obchodů.

„Máme připraven seznam třiceti čtyřiceti smluv v samotném centru města. Jedná se o balík různých provozoven. Zároveň se budeme zaměřovat i na další městské části, tedy jiné než je Praha 1, na kterou jsme se zaměřovali v první fázi," řekl Chabr.

Úředníci dokončují znění podmínek nového výběrového řízení. Hotovy budou do konce března. Řízení budou vždy dvoukolová, kdy v tom prvním bude rozhodovat typ provozovny, kterou chce v prostorách budoucí nájemce zřídit, a její přínos městu a Pražanům. V druhém kole soutěže pak bude rozhodujícím kritériem výše nabízeného nájmu.

Město tím chce podle Chabra dosáhnout toho, aby se do městských prostor nenastěhovaly problematické provozovny. „Je jasné, že z centra nezmizí, v soukromých domech je nemůže nikdo zakázat, ale město by mělo jít příkladem," řekl.

Podoba výběrového řízení ve zbytku Prahy bude v každé části města odlišná. „V některých lokalitách bude rozhodovat pouze nabízená výše nájmu," řekl radní.

Magistrát letos již vypověděl smlouvy pěti směnárnám, kterým pronajímal městské prostory v historickém centru metropole. Důvodem jsou mimo jiné nízké nájmy. Některé směnárny měly špatnou pověst, když nabízely zejména cizincům nevýhodné kurzy. Výpovědi dostaly v ulicích Panská, Na Můstku, Rytířská a na Václavském náměstí.


Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Dnes v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru