Dnes Úterý - polojasno 30°C
Zítra Středa - oblacno 28°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Magistrát vypíše tendr na dokončení oprav Šlechtovy restaurace, práce potrvají rok
Šlechtova restaurace. Foto: prague.eu

Magistrát vypíše tendr na dokončení oprav Šlechtovy restaurace, práce potrvají rok

Pražský magistrát vypíše zakázku na dokončení rekonstrukce Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Náklady jsou předběžně odhadovány na zhruba 175,33 milionu korun s DPH a práce potrvají 13 měsíců. Vítěz tendru by měl být znám nejpozději do 24. února příštího roku. Vyplývá to z dokumentu, který aktuálně schválili pražští radní. Záměr musí ještě příští týden projednat a schválit zastupitelé. Při dostavbě vzniknou tři gastroprovozy, dělníci opraví kolonádu, altán či svah nad restaurací. V nedokončených prostorách také doplní příčky a vybudují výtah a udělají rozvody inženýrských sítí.  

Součástí dokončení rekonstrukce Šlechtovy restaurace je také výstavba kolonády, altánu, sanace svahu nad Šlechtovou restaurací a realizace samostatných toalet včetně přípojek. Předpokládaná hodnota zakázky na výběr zhotovitele pro dokončení 2. části rekonstrukce Šlechtovy restaurace činí celkem 144,9 milionu korun bez DPH. Z toho rekonstrukce samotné budovy vyjde na 133 milionů korun, vybudování nových toalet na 8,7 milionu korun a sanace svahu 3,2 milionu korun bez DPH. 

„Mám velkou radost, že byla konečně odsouhlasena veřejná zakázka na rekonstrukci historické Šlechtovy restaurace v Praze. Projekt zahrnuje výběr zhotovitele pro druhou etapu, v rámci které dojde k výstavbě kolonády, altánu, sanaci svahu nad restaurací a k výstavbě nového objektu se zázemím,“ sdělil Jiří Pospíšil (TOP 09), náměstek primátora pro oblast kultury. Jakmile bude vybrán zhotovitel a převezme si staveniště, měly by práce trvat 13 měsíců.

Raně barokní budova byl již jednou rekonstruována v letech 2017 až 2020, přičemž byla celkově vyčerpána částka 225 757 622 korun určená na opravu objektu. Jelikož tyto prostředky k pokrytí prací nestačily, je vytvořena nová investiční akce. Budoucím správcem objektu bude hlavní město, odbor hospodaření s majetkem pražského magistrátu. 

V současné době se restaurace nachází ve stavu nedokončené rekonstrukce. Nemůže být plně využíván ke svému účelu, protože zcela chybí restaurační část. Na 18 místností historického objektu bylo dokončeno pouze do fáze hrubé stavby, objekt přístavby je ve fázi hrubé stavby celý.

 


Autor: red

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru