dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
29°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Magistrát v metropoli spustí informační linku pro OSVČ k ošetřovnému
Omezení podnikání se dotklo i kominíků. Ilustrační foto: archiv

Magistrát v metropoli spustí informační linku pro OSVČ k ošetřovnému

Od pondělí 6. dubna zprovozní pražský magistrát informační linku k ošetřovnému pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Zaměstnanci živnostenského a občanskosprávního odboru budou na telefonním čísle 236 003 206 odpovídat na dotazy v pracovní dny od 9 do 12 hodin a od 13 do 15:30 hodin. 

O ošetřovné mohou žádat od 1. dubna na Ministerstvu průmyslu a obchodu osoby OSVČ, které mají podnikání jakou hlavní výdělečnou činnossti a musí kvůli karanténě zůstat doma s dítětem do 13 let, nebo pečují o nezaopatřené dítě do 26 let závislé na pomoci jiné osoby minimálně ve stupni I (lehká závislost), které nemůže navštěvovat školu uzavřenou kvůli koronaviru. Podpora se vztahuje i na péči o zdravotně postižené alespoň ve stupni I podle zákona o sociálních službách.

Nárok mají žadatelé na 424 korun za den, maximálně mohou dostat 13 144 korun měsíčně. Žádosti přijímá Ministerstvo průmyslu a obchodu. Příspěvky budou zpětně vypláceny od 12. března, žádat lze do konce dubna.

„Pracovníci odboru budou připraveni pomoci při vyplnění žádosti a reagovat na dotazy s tím související,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě. 

Vláda také schválila, že OSVČ, které byly postiženy bezpečnostními opatřeními zavedenými kvůli COVID-19, vyplatí jednorázovou částku 25 000 korun. Vládní návrh musí ještě schválit Sněmovna, která by o něm měla jednat 7. dubna.


Na radnici Prahy 2 s roušku

5. srpna 2020 v 09:53

Povinná ochrana úst a nosu zůstává ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Další články
Nahoru