Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Magistrát uzavře s radnicí Prahy 10 memorandum o rozvoji okolí Ďolíčku
Vršovický domov klubu Bohemians 1905. Foto: archiv

Magistrát uzavře s radnicí Prahy 10 memorandum o rozvoji okolí Ďolíčku

Pražský magistrát s radnicí Prahy 10 uzavře memorandum o rozvoji území okolo vršovického fotbalového stadionu Ďolíček a v okolí Botiče. Město chce vedle stadionu postavit bytový dům a naproti přes Vršovickou sportovní halu. Memorandum zahrnuje požadavky, které má ohledně budoucí podoby okolí stadionu městská část. Dodatek k již dříve schválenému memorandu dnes schválili pražští zastupitelé.

Dodatek určuje parametry pro rozvoj celé lokality, která je ve vlastnictví hlavního města, a to zejména s ohledem na projekt městského nájemního bydlení. Dokument se rovněž dotýká dalšího postupu při rozvoji Ďolíčku včetně možnosti zajistit pěší propojení mezi Dannerovým parkem a Sámovou ulicí.

„Konstatujeme, že vnímáme stav v prostoru za neutěšený a po vzájemné dohodě definujeme styčné body vzájemné spolupráce," řekl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09).

Strany se domluvily například na tom, že na proměnu prostoru okolo stadionu vznikne architektonická soutěž, dále že je třeba zrekonstruovat i stadion a že v jeho sousedství vznikne bytový dům. Shodly se i na tom, že v dané lokalitě je nedostatek parkovacích míst.

„Zavazujeme se (magistrát), že budeme respektovat dokumenty městské části jako je generel prostranství nebo studie o okolí Botiče," řekl Hlaváček.

Dodatek rovněž definuje možné úpravy koryta Botiče a jeho okolí, které vycházejí z dokumentu vytvořeného městskou částí. Dodatek také deklaruje možnou spolupráci mezi magistrátem a Prahou 10 v souvislosti s plánem vybudovat v Přípotoční ulici na pozemcích jižně od Vršovické ulice sportovní halu.


Autor: ČTK

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru