Dnes Pátek - oblacno 27°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 21°C
Pátek 19. 8. 2022
Svátek má Ludvík
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Magistrát uzavře s radnicí Prahy 10 memorandum o rozvoji okolí Ďolíčku
Vršovický domov klubu Bohemians 1905. Foto: archiv

Magistrát uzavře s radnicí Prahy 10 memorandum o rozvoji okolí Ďolíčku

Pražský magistrát s radnicí Prahy 10 uzavře memorandum o rozvoji území okolo vršovického fotbalového stadionu Ďolíček a v okolí Botiče. Město chce vedle stadionu postavit bytový dům a naproti přes Vršovickou sportovní halu. Memorandum zahrnuje požadavky, které má ohledně budoucí podoby okolí stadionu městská část. Dodatek k již dříve schválenému memorandu dnes schválili pražští zastupitelé.

Dodatek určuje parametry pro rozvoj celé lokality, která je ve vlastnictví hlavního města, a to zejména s ohledem na projekt městského nájemního bydlení. Dokument se rovněž dotýká dalšího postupu při rozvoji Ďolíčku včetně možnosti zajistit pěší propojení mezi Dannerovým parkem a Sámovou ulicí.

„Konstatujeme, že vnímáme stav v prostoru za neutěšený a po vzájemné dohodě definujeme styčné body vzájemné spolupráce," řekl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09).

Strany se domluvily například na tom, že na proměnu prostoru okolo stadionu vznikne architektonická soutěž, dále že je třeba zrekonstruovat i stadion a že v jeho sousedství vznikne bytový dům. Shodly se i na tom, že v dané lokalitě je nedostatek parkovacích míst.

„Zavazujeme se (magistrát), že budeme respektovat dokumenty městské části jako je generel prostranství nebo studie o okolí Botiče," řekl Hlaváček.

Dodatek rovněž definuje možné úpravy koryta Botiče a jeho okolí, které vycházejí z dokumentu vytvořeného městskou částí. Dodatek také deklaruje možnou spolupráci mezi magistrátem a Prahou 10 v souvislosti s plánem vybudovat v Přípotoční ulici na pozemcích jižně od Vršovické ulice sportovní halu.


Autor: ČTK

Praha 9 hledá pracovníky na pozici člena okrskové volební komise, zvýšila odměnu

Dnes v 08:27

Radnice Prahy 9 stále přijímá pracovníky na pozici člena okrskové volební komise pro volby do zastupitelstev obcí, které se budou konat ve dnech 23. 9. – 24. 9. 2022.

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

17. srpna 2022 v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

16. srpna 2022 ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Proměnu dopravní sítě plánuje Praha 5, vytvořila nový generel

16. srpna 2022 v 19:12

Praha 5 má k dispozici nový koncepční dokument s názvem Generel dopravy MČ Praha 5. Základním předpokladem je zkvalitnění života místních obyvatel lepší nabídkou služeb městské mobility. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

Další články
Nahoru