Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Magistrát uzavře s radnicí Prahy 10 memorandum o rozvoji okolí Ďolíčku
Vršovický domov klubu Bohemians 1905. Foto: archiv

Magistrát uzavře s radnicí Prahy 10 memorandum o rozvoji okolí Ďolíčku

Pražský magistrát s radnicí Prahy 10 uzavře memorandum o rozvoji území okolo vršovického fotbalového stadionu Ďolíček a v okolí Botiče. Město chce vedle stadionu postavit bytový dům a naproti přes Vršovickou sportovní halu. Memorandum zahrnuje požadavky, které má ohledně budoucí podoby okolí stadionu městská část. Dodatek k již dříve schválenému memorandu dnes schválili pražští zastupitelé.

Dodatek určuje parametry pro rozvoj celé lokality, která je ve vlastnictví hlavního města, a to zejména s ohledem na projekt městského nájemního bydlení. Dokument se rovněž dotýká dalšího postupu při rozvoji Ďolíčku včetně možnosti zajistit pěší propojení mezi Dannerovým parkem a Sámovou ulicí.

„Konstatujeme, že vnímáme stav v prostoru za neutěšený a po vzájemné dohodě definujeme styčné body vzájemné spolupráce," řekl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09).

Strany se domluvily například na tom, že na proměnu prostoru okolo stadionu vznikne architektonická soutěž, dále že je třeba zrekonstruovat i stadion a že v jeho sousedství vznikne bytový dům. Shodly se i na tom, že v dané lokalitě je nedostatek parkovacích míst.

„Zavazujeme se (magistrát), že budeme respektovat dokumenty městské části jako je generel prostranství nebo studie o okolí Botiče," řekl Hlaváček.

Dodatek rovněž definuje možné úpravy koryta Botiče a jeho okolí, které vycházejí z dokumentu vytvořeného městskou částí. Dodatek také deklaruje možnou spolupráci mezi magistrátem a Prahou 10 v souvislosti s plánem vybudovat v Přípotoční ulici na pozemcích jižně od Vršovické ulice sportovní halu.


Autor: ČTK

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru