dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Magistrát už nechce, aby zastupitelům dál připravovali občerstvení čakovičtí studenti
Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Magistrát už nechce, aby zastupitelům dál připravovali občerstvení čakovičtí studenti

O občerstvení na pražském magistrátu se nově stará firma Eurest. Občerstvení pro zastupitele zajistí za více než 80 000 korun za dva jednací dny. Pražská radnice vypověděla z magistrátu střední odborné učiliště Čakovice, jehož studenti si na radnici plnili povinnou praxi. Tento krok na dnešním jednání zastupitelstva kritizovali opoziční zastupitelé.

Podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana se magistrát rozhodl pro tento krok kvůli kvalitě jídla. „Oslovili jsme desítku společností včetně tří učilišť, která vyučují obory gastronomie. Dnešní občerstvení zajišťuje společnost Eurest a cena občerstvení je naprosto srovnatelná s cenou, která platila doposud. V budoucnu bychom rádi vyzkoušeli i jiné společnosti," uvedl Hofman.

Zatímco učiliště si podle informací ČTK účtovalo za jeden jednací den zastupitelstva necelých 60 000 korun, Eurest si za dva dny účtuje přes 80 000 korun.

Opoziční zastupitelé na jednání tento krok kritizovali. Vadila jim nejen výměna, ale také způsob rozdávání lístečků na svačiny a obědy zastupitelů. Nově dostali ne obyčejný lísteček, ale v obálce kartičky na křídovém papíře.


Další články
Nahoru