Dnes Neděle - polojasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 15°C
Neděle 16. 5. 2021
Svátek má Přemysl
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Magistrát stáhne žalobu na firmy, které postavily akvapark Štuka
Akvapark Šutka. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons CC BY 4.0

Magistrát stáhne žalobu na firmy, které postavily akvapark Štuka

Pražský magistrát se dohodl s firmami, které postavily akvapark Šutka a které město žalovalo o 30 milionů korun kvůli nespokojenosti s kvalitou stavby. Radní Jan Chabr (TOP 09) řekl, že firmy SMP CZ a CL-EVANS souhlasily s tím, že výměnou za stažení žaloby opraví praskliny, kvůli kterým bazény akvaparku tečou, a dále budou po sedm let zdarma provádět opravy do limitu 750 000 korun ročně. Vedení města také plánuje do akvaparku dále investovat, ale jeho rozšíření o venkovní část kvůli finanční náročnosti odložilo.

Radí řekl, že město na dohodu přistoupilo s ohledem na fakt, že soudní spor by pravděpodobně trval roky a město by muselo opravy zadávat jiným firmám za tržní, nikoliv nákladové ceny, které nabídly žalované firmy. Nad částku nákladů 750 000 korun ročně jsou podle schváleného dokumentu společnosti ochotny se na opravách podílet polovinou, druhou by platilo město.

Město také plánuje dostavbu areálu. Jak v pondělí řekl Chabr, v důsledku nutných úspor daných koronavirovou krizí se zatím nebude areál rozšiřovat o další venkovní atrakce, ale je nutné dobudovat vnitřní prostory. Ve spodní části budovy podle něj může být posilovna nebo obchody, v horní pak restaurace.

Město nyní řeší, jestli nechá dostavbu na budoucích provozovatelích, nebo ji provede samo a k pronájmu bude nabízet již hotové prostory, dodal radní. „Rozhodnutí o tom, jak to bude dál, by mělo padnout v září," řekl.

Areál spravuje městská společnost Trade centre Praha (TSP) a bazénovou část najatá společnost Montservis. Stavba Šutky začala v roce 1987 a předpokládaný termín dokončení byl rok 1994. Kvůli nedostatku peněz a restituci pozemků byly ale práce několikrát zastaveny.

Slavnostní otevření Šutky se konalo 17. ledna 2013 a Praha za vybudování areálu zaplatila 748 milionů korun. Vedle padesátimetrového plaveckého bazénu mají návštěvníci k dispozici mimo jiné akvapark se skluzavkami a tobogány a dětský bazén. Kapacita areálu, který je bezbariérový, je asi 900 lidí. Parkoviště má kapacitu 270 míst.


Hydrometeorologové pro Prahu prodloužili výstrahu na povodňovou bdělost

Včera ve 14:11

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes prodloužil výstrahu pro Prahu na povodňovou bdělost, a to až do odvolání. Průtok Vltavy se aktuálně pohybuje kolem 550 m3/s a neměl by se v následujících 24 hodinách zvýšit. Vltavská kaskáda by navíc měla mít dostatečný volný prostor a průtok Prahou by...

Praha 1: Stojíme za Izraelem

14. května 2021 v 16:01

Jako důkaz solidarity se Státem Izrael, který čelí v posledních dnech řadě útoků na své území a obyvatele, vlaje od dnešního dne na radnici první městské části izraelská vlajka.

Praha se preventivně připravuje na povodně

14. května 2021 v 15:17

Kvůli silnému dešti hlavní město posledních několik dní sleduje hladinu řek a vyhodnocuje možnou povodňovou situaci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes pro Prahu vydal výstrahu na povodňovou bdělost a nastává první stupeň povodňové aktivity. S ohledem na platnou výstrahu dojde dnes...

Další články
Nahoru