Dnes Úterý - polojasno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Magistrát si nechá udělat studii bytové výstavby na sídlišti Černý Most
Pohled na Černý Most od Dolních Počernic. Foto: Karelj / Wikimedia Commons

Magistrát si nechá udělat studii bytové výstavby na sídlišti Černý Most

Pražský magistrát si nechá zpracovat studii možné bytové výstavby na jižním okraji sídliště Černý Most na hranici mezi Prahou 14 a Dolními Počernicemi. Takzvaná úvodní objemová ověřovací studie by měla vzniknout v posledním čtvrtletí letošního roku. Následně město vypíše soutěž na projektanta, který by měl být vybrán v dubnu příštího roku. Vyplývá to z dokumentu, který tento týden schválili pražští radní.

Kdy se začne stavět, není jasné, stejně tak, kolik domů či bytů by zde mělo vzniknout. Projekt připravuje Pražská developerská společnost vlastněná hlavním městem, která bude spolupracovat s radnicí Prahy 14.

„Projekt Černý Most – střed je poslední etapou sídliště Černý Most v jižní části lokality, a dokončuje výstavbu v tomto území," píše se v dokumentu.

Pozemek o rozměrech 330 krát 100 metrů se nachází v bezprostřední blízkosti parku U Čeňku. Na parcelu bylo v roce 2003 vydáno územní rozhodnutí, které je stále platné. Stejně tak bylo v roce 2005 vydáno stavební povolení.

Návrh zástavby z tehdejší doby je však podle dokumentu zastaralý a neodpovídá současným urbanistickým, architektonickým ani technickým požadavkům. Vznikne proto nový projekt.

Projektant by měl být podle harmonogramu navrženém v dokumentu vybrán v dubnu 2023 a projekt má být předložen k projednání v září příštího roku, kdy bude projednán s dotčenými orgány státní správy. Stavební úřad jej pak k posouzení dostane v březnu 2024.

Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem bytů a jejich vysokými cenami. Jedním z řešení prosazovaným nynějším vedením města je družstevní bydlení.

Pražští zastupitelé v minulém týdnu schválili první takový projekt, v němž u Radlické ulice v Praze 5 vzniknou dva bloky domů s až 266 byty. Nyní město bude hledat partnera, se kterým založí bytové družstvo a dům vybuduje.


Autor: ČTK

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Dnes v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru