Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Magistrát si nechá udělat studii bytové výstavby na sídlišti Černý Most
Pohled na Černý Most od Dolních Počernic. Foto: Karelj / Wikimedia Commons

Magistrát si nechá udělat studii bytové výstavby na sídlišti Černý Most

Pražský magistrát si nechá zpracovat studii možné bytové výstavby na jižním okraji sídliště Černý Most na hranici mezi Prahou 14 a Dolními Počernicemi. Takzvaná úvodní objemová ověřovací studie by měla vzniknout v posledním čtvrtletí letošního roku. Následně město vypíše soutěž na projektanta, který by měl být vybrán v dubnu příštího roku. Vyplývá to z dokumentu, který tento týden schválili pražští radní.

Kdy se začne stavět, není jasné, stejně tak, kolik domů či bytů by zde mělo vzniknout. Projekt připravuje Pražská developerská společnost vlastněná hlavním městem, která bude spolupracovat s radnicí Prahy 14.

„Projekt Černý Most – střed je poslední etapou sídliště Černý Most v jižní části lokality, a dokončuje výstavbu v tomto území," píše se v dokumentu.

Pozemek o rozměrech 330 krát 100 metrů se nachází v bezprostřední blízkosti parku U Čeňku. Na parcelu bylo v roce 2003 vydáno územní rozhodnutí, které je stále platné. Stejně tak bylo v roce 2005 vydáno stavební povolení.

Návrh zástavby z tehdejší doby je však podle dokumentu zastaralý a neodpovídá současným urbanistickým, architektonickým ani technickým požadavkům. Vznikne proto nový projekt.

Projektant by měl být podle harmonogramu navrženém v dokumentu vybrán v dubnu 2023 a projekt má být předložen k projednání v září příštího roku, kdy bude projednán s dotčenými orgány státní správy. Stavební úřad jej pak k posouzení dostane v březnu 2024.

Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem bytů a jejich vysokými cenami. Jedním z řešení prosazovaným nynějším vedením města je družstevní bydlení.

Pražští zastupitelé v minulém týdnu schválili první takový projekt, v němž u Radlické ulice v Praze 5 vzniknou dva bloky domů s až 266 byty. Nyní město bude hledat partnera, se kterým založí bytové družstvo a dům vybuduje.


Autor: ČTK

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

Včera v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

Včera v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

Včera ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

Včera v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Magistrát: Adaptační opatření chrání Pražany před dopady městského tepelného ostrova

Včera v 06:21

Českou republiku sužují extrémní vedra. Situace je o to vážnější ve velkých městech, kde vysoké teploty komplikují každodenní život. Výjimkou samozřejmě není ani tuzemská metropole Praha, která je vzhledem ke svému charakteru jednou z lokalit, kde jsou dopady efektu městského tepelného ostrova...

Újezd nad Lesy čeká příští týden výluka dodávek vody

6. srpna 2022 v 09:28

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: Přípravy na letošní slavnosti jsou v plném proudu

5. srpna 2022 v 08:26

Radnice připravuje letošní Dny Prahy 11. Oblíbený festival v okolí Chodovské tvrze se koná ve dnech 8.-10. září, a i letos nabídne kromě skvělé muziky a jídla také bohatý program pro děti.

Knihobudky v Praze 4 opět slouží čtenářům

4. srpna 2022 v 10:21

Veřejné venkovní knihovničky, knihobudky, opět slouží čtenářům z Prahy 4 ke sdílení knih. Po opravě se vrátily všechny na své původní místo.

Festival Sabor Latino Praha

3. srpna 2022 v 10:08

Sabor latino Praha je čtyřdenní přehlídka latinsko-americké kultury a gastronomie, která již sedmým rokem promění Náměstí Republiky před OC Palladium v Latinskou Ameriku.

Další články
Nahoru