Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Magistrát si nechá udělat studii bytové výstavby na sídlišti Černý Most
Pohled na Černý Most od Dolních Počernic. Foto: Karelj / Wikimedia Commons

Magistrát si nechá udělat studii bytové výstavby na sídlišti Černý Most

Pražský magistrát si nechá zpracovat studii možné bytové výstavby na jižním okraji sídliště Černý Most na hranici mezi Prahou 14 a Dolními Počernicemi. Takzvaná úvodní objemová ověřovací studie by měla vzniknout v posledním čtvrtletí letošního roku. Následně město vypíše soutěž na projektanta, který by měl být vybrán v dubnu příštího roku. Vyplývá to z dokumentu, který tento týden schválili pražští radní.

Kdy se začne stavět, není jasné, stejně tak, kolik domů či bytů by zde mělo vzniknout. Projekt připravuje Pražská developerská společnost vlastněná hlavním městem, která bude spolupracovat s radnicí Prahy 14.

„Projekt Černý Most – střed je poslední etapou sídliště Černý Most v jižní části lokality, a dokončuje výstavbu v tomto území," píše se v dokumentu.

Pozemek o rozměrech 330 krát 100 metrů se nachází v bezprostřední blízkosti parku U Čeňku. Na parcelu bylo v roce 2003 vydáno územní rozhodnutí, které je stále platné. Stejně tak bylo v roce 2005 vydáno stavební povolení.

Návrh zástavby z tehdejší doby je však podle dokumentu zastaralý a neodpovídá současným urbanistickým, architektonickým ani technickým požadavkům. Vznikne proto nový projekt.

Projektant by měl být podle harmonogramu navrženém v dokumentu vybrán v dubnu 2023 a projekt má být předložen k projednání v září příštího roku, kdy bude projednán s dotčenými orgány státní správy. Stavební úřad jej pak k posouzení dostane v březnu 2024.

Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem bytů a jejich vysokými cenami. Jedním z řešení prosazovaným nynějším vedením města je družstevní bydlení.

Pražští zastupitelé v minulém týdnu schválili první takový projekt, v němž u Radlické ulice v Praze 5 vzniknou dva bloky domů s až 266 byty. Nyní město bude hledat partnera, se kterým založí bytové družstvo a dům vybuduje.


Autor: ČTK

Břevnovské posvícení 2023

Dnes v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

Včera ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

Včera v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

Včera v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

IDEA13: Maraton nápadů pro lepší Prahu 13

23. září 2023 v 10:43

Šestý ročník 24hodinových nápadových maratonů Prahy 13 je zpět. Jednotlivci i týmy se mohou hlásit s nápady na zlepšení školství, volnočasových aktivit, bezpečnosti nebo životního prostředí na Třináctce.

Přednáška: Ze srdce a kamene

23. září 2023 v 07:14

Přednáška z cyklu Rok Antonína Švehly Ze srdce a kamene Místa vzpomínek na Antonína Švehlu se koná v pondělí 2. října od 17 hodin.

Vycházka: Park Eden a Slatiny

22. září 2023 ve 12:30

Další architektonická vycházka Prahy 10 s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá 90 minut a sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie. 

Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně získala sestřička z VFN

22. září 2023 ve 12:11

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Jana...

Radnice mění poškozené odpadkové koše

22. září 2023 v 11:31

Na Jižním Městě probíhá čištění a výměna odpadkových košů. Ulámané, prokopnuté či ohněm zničené odpadkové koše začala na pokyn Odboru životního prostředí vyměňovat servisní organizace městské části Praha 11 Jihoměstská majetková. Pokud je odpadkový koš počmáraný a není mechanicky poškozený,  bude...

Další články
Nahoru