dnes
Středa - jasno
28°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
30°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
18°C
Magistrát seznamuje Pražany s návrhem Metropolitního plánu, spustil informační web
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Ilustrační foto: archiv

Magistrát seznamuje Pražany s návrhem Metropolitního plánu, spustil informační web

V rámci probíhající informační kampaně k novému Metropolitnímu plánu, podle kterého se má po jeho schválení řídit od roku 2023 veškerá výstavba v hlavním městě, spustil pražský magistrát stránky metropolitniplan.praha.eu. Díky nim může kdokoli získat ucelený přehled o právě tvořeném dokumentu, který ovlivní budoucí rozvoj Prahy.

metroplitniplan-faze1-3 Metropolitní plán je novým územním plánem hlavního města Prahy, jeho vznik si vyžádala potřeba přistoupit k celkové proměně územního plánování Prahy. Cílem je vrátit se k tradičnímu, předsocialistickému územnímu plánování, které určuje především strukturu města. Ta se totiž mění mnohem méně, než způsob využití té či oné budovy.

Plán se chce se vyhnout množství žádostí o změny nastavením regulativů tak, aby jich bylo méně, ale aby přísně ošetřovaly klíčové parametry. Jeho základním principem je tedy vymezování veřejných prostranství, struktury a kompozice zástavby či stanovení výškové regulace.

Na serveru metropolitniplan.praha.eu je v jednotlivých rubrikách srozumitelně vysvětleno, jak se Metropolitní plán dotkne oblasti bydlení, parků a přírody, života na sídlištích, nábřeží a jak ovlivní změnu doposud nevyužívaných oblastí.

metroplitniplan-faze1-4Metropolitní plán popisuje strukturu Prahy. Vyznačuje síť ulic, náměstí a parků, které považujeme za veřejná prostranství a odlišuje jej od městských bloků určených k bytové výstavbě,“ je uvedeno na webu.

V nadcházejících měsících chce město naučit lidi, jak s plánem pracovat a jak v něm číst. Stránky metropolitniplan.praha.eu by k tomu měly přispět. Do projednání s městskými částmi a státní správou návrh plánu půjde příští rok na jaře.

Metropolitní plán by měl být dokončen a schválen za pět let, platit by podle záměru Prahy mohl od 1. ledna 2023.


Český červený kříž Prahy 1 obdrží od města dotaci na mimořádnou pohotovost

Včera ve 20:24

Praha poskytne finanční příspěvek Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Prostředky ve výši 1 376 000 korun jsou, podle usnesení pražského zastupitelstva z minulého týdne, určeny k zajištění humanitární pohotovosti v případě mimořádných...

Městská část poskytne peníze spolku Akord na pomoc osamělým seniorům a chronicky nemocným

Včera v 09:47

Zastupitelé Prahy 2 souhlasili na svém včerejším zasedání s poskytnutím účelové dotace ve výši 850 tisíc korun spolku Akord na rok 2018. Peníze budou využity na poskytování terénních asistenčních služeb seniorům a zdravotně postiženým občanům Prahy 2.  

Pocta Miladě Horákové

Včera v 07:36

Jak by asi JUDr. Milada Horáková hodnotila současnost země, kterou milovala, co by jí přála k jejímu stoletému výročí a jak by viděla její budoucnost? Přijďte se zkusit 27. června společně s touto ženou – na akci ji opravdu uvidíte, se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým, předsedou Nadačního...

Další články
Nahoru