dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - jasno
19°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
19°C
Magistrát seznamuje Pražany s návrhem Metropolitního plánu, spustil informační web
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Ilustrační foto: archiv

Magistrát seznamuje Pražany s návrhem Metropolitního plánu, spustil informační web

V rámci probíhající informační kampaně k novému Metropolitnímu plánu, podle kterého se má po jeho schválení řídit od roku 2023 veškerá výstavba v hlavním městě, spustil pražský magistrát stránky metropolitniplan.praha.eu. Díky nim může kdokoli získat ucelený přehled o právě tvořeném dokumentu, který ovlivní budoucí rozvoj Prahy.

metroplitniplan-faze1-3 Metropolitní plán je novým územním plánem hlavního města Prahy, jeho vznik si vyžádala potřeba přistoupit k celkové proměně územního plánování Prahy. Cílem je vrátit se k tradičnímu, předsocialistickému územnímu plánování, které určuje především strukturu města. Ta se totiž mění mnohem méně, než způsob využití té či oné budovy.

Plán se chce se vyhnout množství žádostí o změny nastavením regulativů tak, aby jich bylo méně, ale aby přísně ošetřovaly klíčové parametry. Jeho základním principem je tedy vymezování veřejných prostranství, struktury a kompozice zástavby či stanovení výškové regulace.

Na serveru metropolitniplan.praha.eu je v jednotlivých rubrikách srozumitelně vysvětleno, jak se Metropolitní plán dotkne oblasti bydlení, parků a přírody, života na sídlištích, nábřeží a jak ovlivní změnu doposud nevyužívaných oblastí.

metroplitniplan-faze1-4Metropolitní plán popisuje strukturu Prahy. Vyznačuje síť ulic, náměstí a parků, které považujeme za veřejná prostranství a odlišuje jej od městských bloků určených k bytové výstavbě,“ je uvedeno na webu.

V nadcházejících měsících chce město naučit lidi, jak s plánem pracovat a jak v něm číst. Stránky metropolitniplan.praha.eu by k tomu měly přispět. Do projednání s městskými částmi a státní správou návrh plánu půjde příští rok na jaře.

Metropolitní plán by měl být dokončen a schválen za pět let, platit by podle záměru Prahy mohl od 1. ledna 2023.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru