dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
5°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Magistrát seznamuje Pražany s návrhem Metropolitního plánu, spustil informační web
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Ilustrační foto: archiv

Magistrát seznamuje Pražany s návrhem Metropolitního plánu, spustil informační web

V rámci probíhající informační kampaně k novému Metropolitnímu plánu, podle kterého se má po jeho schválení řídit od roku 2023 veškerá výstavba v hlavním městě, spustil pražský magistrát stránky metropolitniplan.praha.eu. Díky nim může kdokoli získat ucelený přehled o právě tvořeném dokumentu, který ovlivní budoucí rozvoj Prahy.

metroplitniplan-faze1-3 Metropolitní plán je novým územním plánem hlavního města Prahy, jeho vznik si vyžádala potřeba přistoupit k celkové proměně územního plánování Prahy. Cílem je vrátit se k tradičnímu, předsocialistickému územnímu plánování, které určuje především strukturu města. Ta se totiž mění mnohem méně, než způsob využití té či oné budovy.

Plán se chce se vyhnout množství žádostí o změny nastavením regulativů tak, aby jich bylo méně, ale aby přísně ošetřovaly klíčové parametry. Jeho základním principem je tedy vymezování veřejných prostranství, struktury a kompozice zástavby či stanovení výškové regulace.

Na serveru metropolitniplan.praha.eu je v jednotlivých rubrikách srozumitelně vysvětleno, jak se Metropolitní plán dotkne oblasti bydlení, parků a přírody, života na sídlištích, nábřeží a jak ovlivní změnu doposud nevyužívaných oblastí.

metroplitniplan-faze1-4Metropolitní plán popisuje strukturu Prahy. Vyznačuje síť ulic, náměstí a parků, které považujeme za veřejná prostranství a odlišuje jej od městských bloků určených k bytové výstavbě,“ je uvedeno na webu.

V nadcházejících měsících chce město naučit lidi, jak s plánem pracovat a jak v něm číst. Stránky metropolitniplan.praha.eu by k tomu měly přispět. Do projednání s městskými částmi a státní správou návrh plánu půjde příští rok na jaře.

Metropolitní plán by měl být dokončen a schválen za pět let, platit by podle záměru Prahy mohl od 1. ledna 2023.


Jaký bude vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova

Včera ve 22:36

Na druhé plánovací setkání k regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova zve radnice jedenácté městské části.

Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Včera ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru