dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Magistrát se večer začervená, Žižkovská věž také. Slavnostní osvícení připomene oběti AIDS
Takto vypadá budova magistrátu na Mariánském náměstí po setmění. V neděli se zabarví do červena. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Magistrát se večer začervená, Žižkovská věž také. Slavnostní osvícení připomene oběti AIDS

Historická budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí v Praze 1 v neděli večer zčervená. Vedení Prahy tím dá najevo stud nad hospodařením metropole, možná zadoufají kritici „velké“ radnice. Chyba lávky. Slavnostním nasvícením bude v rámci celosvětové kampaně International AIDS Candleligtht Memorial – Světlo pro AIDS.

Kampaň připomene oběti nemoci AIDS, význam prevence této nemoci i pomoci HIV pozitivním.

Nová radnice, budova Magistrátu hl. m. Prahy na Mariánském náměstí, bude v neděli 18. května od 20 hodin nasvícena červeným světlem. Stejné osvětlení – jako symbol vzpomínky na oběti AIDS – se od 21. hodiny objeví také na Žižkovské televizní věži a na karlínském Domě světla v ulici Malého.

Nasvícení má zároveň vyjadřovat motto letošního ročníku kampaně, která má tradici již od roku 1983: „Nenechme HIV zapadnout do stínu“.

 

Jako každoročně bude i letos na Václavském náměstí v Praze informační stánek a za pomoci dobrovolníků proběhnou osvětové a preventivní aktivity. Ve stánku budou od 13 do 18 hodin k dispozici preventivní materiály a dobrovolníci budou odpovídat na dotazy obyvatel a návštěvníků hlavního města Prahy.

Koupí červené stužky – symbolu boje proti AIDS a podpory HIV pozitivních, bude každý moci podpořit provoz Iniciátora akce, spolku Česká společnost AIDS pomoc.


Další články
Nahoru