dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Magistrát se postavil do role zachránce Ďolíčku, představitele Prahy 10 líčí jako padouchy. Fantasmagorie a Hudečkovy lži, kontruje desítka
Jižní vstup na stadion ve Vršovicích. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Magistrát se postavil do role zachránce Ďolíčku, představitele Prahy 10 líčí jako padouchy. Fantasmagorie a Hudečkovy lži, kontruje desítka

Vedení Prahy, které je v poslední době obviňováno z liknavosti kvůli fotbalovému stadionu ve Vršovicích, se dnes začalo řídit heslem „nejlepší obrana je útok“. Postavilo se do role zachránce legendárního Ďolíčku, který je domovem klubu Bohemians 1905 a z komunálních politiků desáté městské části a především starosty udělalo padouchy. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Prvoligový celek Bohemians 1905 dostal k 30. listopadu letošního roku výpověď z nájemní smlouvy k Ďolíčku od majitele stadionu společnosti Bohemians Real. Problémem prý je, že stále nedošlo k naplnění dohody o výměně stadionu za sousední pozemky mezi Prahou 10 a majitelem arény. Z liknavosti byl obviňován magistrát.

Vedení Prahy, zahnané do kouta, dnes přešlo do protiútoku a začalo pár desítek hodin před začátekm doplňovacích senátních voleb v Praze 10 používat dost nečisté zbraně. „Starosta této městské části Bohumil Zoufalík navrhuje řešení, které počítá s demolicí stadionu a následnou výstavbou obchodů, garáží a kolejí za bezmála 400 milionů korun,“ uvádí v tiskové zprávě.

Odvolává se na posudek, který byl přílohou usnesení zastupitelstva městské části Praha 10. „V posudku je doslova uvedeno, že demolice bude stát jeden milion korun a výstavba obchodních ploch, garáží a studentských kolejí na tomto místě 397 milionů korun,“ je ve zprávě.

Jedná se o magistrátní fantasmagorii?

„Praha 10, ani nikdo z jejich zástupců, na místě stadionu žádnou komerční výstavbu neplánuje a nikdy neplánovala. Jedná se o magistrátní fantasmagorii, která nemá s realitou naprosto nic společného. Jde o nesmyslnou konstrukci, která je v rozporu nejen se zdravým rozumem, ale i s platnou legislativou a platnými usneseními rady i zastupitelstva Prahy 10. Městská část usiluje o koupi stadionu, a na zajištění jeho dalšího fungování pro sport pracuje usilovně tři roky a jeho záchranu a zachování jako stadionu má ve svém programovém prohlášení rada městské části,“ je uvedeno v prohlášení, které podepsali starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík, místostarosta Ivan Vinš, spolumajitel klubu Bohemians 1905 Darek Jakubowicz, předseda Desítky pro domácí Jiří Vrba a předseda výboru pro sport Michal Neubauer.

„K tvrzení magistrátu týkajícího se záměrů městské části na využití stadionu, které je odůvodněno znaleckým posudkem, můžeme pouze konstatovat, že znalec zvolil pro stanovení hodnoty stadionu při zpracování znaleckého posudku metodiku výpočtu ceny, která mu dle jeho uvážení připadala v daném případě nejvhodnější. Závěry znaleckého posudku nemají absolutně nic společného s budoucím záměrem využití stadionu,“ je dále v prohlášení.

Praha 10 má již připravenou nájemní smlouvu

„Praha učiní vše pro záchranu stadionu Bohemians 1905 a je připravena pozemek pod stadionem od firmy Bohemians Real vykoupit,“ uvádí pražský primátor Tomáš Hudeček z TOP 09. Podle radnice Prahy 10 byli paradoxně jedinými odpůrci koupě stadionu historicky vždy právě zastupitelé TOP 09 z desáté městské části, což lze doložit záznamy z elektronického hlasování.

„Dva měsíce po termínu, do kterého se měl magistrát dle Statutu hl.m.Prahy k obchodu navrhovanému Prahou 10 vyjádřit, den před doplňovacími senátními volbami ve volebním obvodě Praha 10 zástupci TOP 09 v čele s primátorem Hudečkem vyrukují s nesmyslným obviněním,“ je uvedeno v prohlášení Zoufalíka, Vinše, Jakubowicze, Vrby a Neubauera.

„Pozemek a celý stadion by v případě schválení nabylo do vlastnictví přímo hlavní město Praha – proto se také k předmětnému obchodu magistrát měl vyjádřit. Dalším důkazem lží primátora Hudečka je i to, že Praha 10 má již déle než 3 měsíce připravenou nájemní smlouvu pro Bohemians 1905 v délce 45 let za 1 korunu. Tuto smlouvu připravilo vedení Prahy 10 společně s vlastníkem klubu. Podpis této smlouvy je přitom plánován po jednání zastupitelstva Prahy 10, které se v této souvislosti má konat ještě v tomto volebním období. Nebýt obstrukcí ze strany magistrátu, Bohemka by již mohla hrát na městském stadionu,“ píše se v prohlášení.


Další články
Nahoru