dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Magistrát se navzdory vůli zastupitelstva  připojí k HateFree Culture
Budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Magistrát se navzdory vůli zastupitelstva připojí k HateFree Culture

Pražský magistrát se navzdory rozhodnutí zastupitelstva připojí ke kampani hate free. Rozhodla o tom dnes rada města. O konkrétní formě zapojení bude primátorka Adriana Krnáčová (ANO) s vládní Agenturou pro sociální začleňování ještě jednat. 

Minulý čtvrtek o označení pražského magistrátu jako takzvané hate free zóny jednalo pražské zastupitelstvo, nakonec v reakci na nedávné útoky na kavárny a další podniky zapojené do kampaně přijalo jen usnesení odmítající obecně násilí.

„Projekt HateFree si neklade žádné kontroverzní cíle, nesnaží se stavět za určitou skupinu, ale vytváří dialog a díky tomu se o problémech hovoří. Jde o myšlenku nevystupovat agresivně proti lidem jen kvůli jejich náboženskému vyznání nebo barvě pleti,“ uvedla primátorka.

Iniciativa HateFree Culture Agentury pro sociální začleňování podpořená z EU a Norských fondů funguje již třetím rokem a úzce spolupracuje s Úřadem vlády České republiky. Jejím cílem je reagovat na nenávistné projevy vůči skupinám lidí, a to jak na internetu, tak v běžném životě. Symbolem hate free je růžová samolepka s bílým písmem, kterou si podniky zapojené do kampaně lepí na dveře či výlohy.

„Podstatné je už jen to, že bychom se do tohoto projektu zapojili a jeho ideu podpořili. Jde o gesto, kterým bychom dali jasně najevo, že odsuzujeme jakékoliv projevy agrese,“ dodala primátorka.
 


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru