dnes
Úterý - jasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C

Magistrát sází na machry, dá jim půl milionu korun

Částkou ve výši půl milionu korun podpoří hlavní město pořádání desátého ročníku projektu celostátního setkání učňovské mládeže „Machři roku“. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. V rámci akce dostane na podzim více než stovka škol z celé republiky možnost prezentovat své obory a poměřit dovednosti svých žáků ve vybraných řemeslech.

Schválený příspěvek ve výši půl milionu korun pomůže organizátorům z ústavu Česká hlava částečně pokrýt náklady na ubytování účastníků nebo na materiál pro přibližně devadesát soutěžních týmů.

Díky navrhovanému příspěvku se budou akce moci účastnit školy z celé republiky, a to včetně těch, které si běžně účast na akcích tohoto typu nemohou s ohledem na jejich finanční náročnost dovolit.

Celostátní setkání učňovské mládeže „Machři roku“, jehož účelem je popularizovat, zviditelnit a zlepšit společenské renomé odborného školství, se letos v rámci desátého ročníku uskuteční v hlavním městě.

Setkání tradičně vyvrcholí soutěžemi o titul machrů roku ve čtyřech vybraných oborech. Soutěží se přitom mohou bez omezení zúčastnit ty školy, které daný obor v rámci své činnosti vyučují.

Součástí projektu je také jarmark řemesel, který umožňuje jednotlivým školám z celé republiky prezentovat své vyučované obory a úspěchy studentů. Prezentace škol je pojata interaktivně, návštěvníci si tak mohou jednotlivá řemesla vyzkoušet přímo u stánků a ověřit svoji zručnost.


Další krátké zprávy
Nahoru