dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Magistrát s námi nekonzultoval uzavírky ulic kvůli festivalu Signal, zlobí se Praha 1
Festival světla začal ve čtvrtek večer. Foto: Signal

Magistrát s námi nekonzultoval uzavírky ulic kvůli festivalu Signal, zlobí se Praha 1

Festival světla Signal začal ve čtvrtek večer a vynutil si dopravní omezení v historickém centru metropole. Opatření se nelíbí první městské části. „I přes předchozí koordinační jednání a ujištění organizátora o tom, že při festivalu světla Signal nebudou letos uzavírány komunikace pro běžnou dopravu, došlo hned první večer k rozsáhlým uzavírkám pravobřežních komunikací a mostů,“ zlobí se radnice Prahy 1.

„Ačkoliv tato opatření mají fatální dopad na území Praha 1 a na jeho obyvatele, nebyla s námi ani konzultována ani námi povolena. Vedení radnice se zcela distancuje od opatření provedených hl. m. Prahou,“ uvedla mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Stovky vozidel zavedených do úzkých historických uliček Starého Města, ochromená obslužnost Národní třídy a stojící kolony v ulicích Malé Strany jsou podle ní výsledky opomíjení místní samosprávy.

„Zároveň jde o zřejmý průkaz toho, že takto megalomanské akce do komorního prostření Pražské památkové rezervace nepatří. Omlouváme se tímto velmi našim obyvatelům a podnikatelům zasaženým dopady dopravních omezení,“ pokračovala.

S vedením hl. města bude radnice o nastalé situaci dále jednat. „Věříme, že i oni uznají svoji chybu a zřeknou se do budoucna jakýchkoliv uzavírek kteréhokoliv nábřeží,“ sdělila Blažková.

Mimořádné zasedání Rady MČ Praha 1 svým usnesením požádalo hlavní město, aby učinilo taková opatření, která zamezí ve zbývajících dnech problémům.


Další články
Nahoru