Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Magistrát prověří tendr na ředitele ZŠ Formanská v Praze-Újezdě
ZŠ Formanská, Újezd u Průhonic. Foto: JiriMatejicek / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Magistrát prověří tendr na ředitele ZŠ Formanská v Praze-Újezdě

Pražský magistrát prověří výběrové řízení na ředitele ZŠ Formanská v Praze-Újezdě. Důvodem jsou stížnosti části rodičů, že výběrové řízení nebylo transparentní a vítězka v něm opisovala. Prověření ve čtvrtek schválili zastupitelé hlavního města. Tendr na zasedání zastupitelů obhajoval starosta Újezda Václav Drahorád (ODS), podle něj bylo zcela v pořádku. Výběrové řízení školy s pouze prvním stupněm vyhrála donedávna zastupitelka Újezda Helena Patáková (ODS).

Újezd se nachází na jižním okraji metropole v sousedství Jižního Města. Rodiče založili protestní web.

Materiál zastupitelům předložila opoziční zastupitelka Radmila Kleslová (ANO). Podle jejích slov by mělo město situaci v Újezdě prověřit, neboť informace od rodičů říkají, že výběr nebyl v pořádku a ve škole kvůli tomu panují napjaté vztahy a učitelé podávají výpovědi.

Patáková měla podle rodičů ve své koncepci vedení školy opsat několik obdobných prací a rodiče se domnívají, že nesplnila povinnosti, řekla Kleslová.

Na zasedání vystoupili rovněž někteří z nespokojených rodičů. Jestliže ze školy odchází 90 procent učitelského sboru, tak je něco asi špatně, řekla jedna z matek.

Další rodiče připomínali, že Patáková byla zastupitelkou městské části v době, kdy se konal tendr, a navíc je ze stejné politické strany jako starosta, který byl členem výběrové komise. Patáková nedávno mandát zastupitelky složila.

Ke kritice se přidala mimo jiné také městská zastupitelka Eva Tylová (Piráti), která zopakovala, že vítězka měla opisovat. Zastupitel David Bodeček (za Piráty) řekl, že vítězka měla svým budoucím podřízeným oznámit, že školu povede ještě dříve, než výběrové řízení skončilo.

S tvrzeními rodičů a některých politiků nesouhlasil starosta Újezda Drahorád. „Je mi líto, že to tu budeme řešit. Nechápu, z jakého důvodu to tady budeme projednávat. Řešíme absurditu," řekl.

K údajnému plagiátorství uvedl, že si nechal udělat posudek, jehož závěrem je, že se o plagiátorství nejedná. Ve věci podle něj už padlo trestní oznámení, radnice policii poskytla všechny dokumenty a spolupracuje s ní. Ředitel školy Tomáš Kunst podle Drahoráda skončil poté, kdy mu skončilo šestileté funkční období.

Zastupitelé hlavního města se nakonec shodli, že je nutné situaci v Újezdě prošetřit. Radním následně uložili, aby ve spolupráci s ředitelem magistrátu celkově prověřili výběrové řízení a výsledky šetření předložili na dalším zasedání zastupitelů Prahy.


Autor: ČTK

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Dnes v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru