Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Magistrát převzal od Prahy 1 spis o nočním zákazu vjezdu do části Starého Města
Zneplatněné značky. Foto: Facebook

Magistrát převzal od Prahy 1 spis o nočním zákazu vjezdu do části Starého Města

Pražský magistrát si převzal od radnice Prahy 1 spis, který se týká nočního zákazu vjezdu do části Starého Města. Dokumenty se nyní bude zabývat v přezkumném řízení. Následně rozhodne o dalším postupu. Kdy se tak stane, není jasné, sdělil na dotaz ČTK mluvčí magistrátu Vít Hofman. Značky do ulic namontovala na pokyn Prahy 1 v minulém týdnu Technická správa komunikací (TSK). Město je následně nechalo zneplatnit až do rozhodnutí v přezkumném řízení.

Praha 1 nechala minulý týden v noci na čtvrtek nainstalovat značky zakazující vjezd mezi 22:00 a 06:00 do fakticky celé oblasti mezi Dvořákovým nábřežím, Pařížskou, Staroměstským náměstím a Revoluční ulicí. Cílem bylo omezit hluk, který v noci ruší místní obyvatele. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) řekl, že magistrát o kroku Prahy 1 nevěděl.

„Městská část nám spis již předala a my jsme zahájili přezkumné řízení. Zatím nedokážeme přesně říct, jak dlouho řízení bude trvat, ale naším cílem je co nejrychlejší řešení celé situace," sdělil Hofman.

Hlavní město má jako nadřízený orgán nad rozhodnutím městské části přezkumovou pravomoc. Magistrátní úředníci se budou zabývat tím, zda všechno bylo v souladu se zákonem. Předseda magistrátního výboru pro dopravu Martin Sedeke (ODS) v pátek řekl, že se domnívá, že byla účelově využitá určitá část silničního zákona. „A jsem tedy přesvědčen, že takovéto rozhodnutí je nezákonné," řekl tehdy Sedeke.

Na hluk si podle radního Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) dlouhodobě stěžují zejména obyvatelé Dlouhé ulice, kde se nachází velké množství nočních podniků. Vozy dopravní obsluhy, místních obyvatel či taxislužby do oblasti stále mohly vjet, ale každého mohli zastavit strážníci a zkontrolovat, že má důvod na místě být.

Radní ve čtvrtek ČTK také řekl, že opatření radnice předem konzultovala s městskou policií, která je připravena zahájit kontroly. Souhlas podle něj získala radnice i od policistů.

Terčem zákazu jsou podle Ryvoly především mladíci, kteří s oblibou v noci projížděli Starým Městem v okolí Dlouhé ulice v silných vozech či tam pořádali závody. Opatření dává městské policii nástroj k tomu zahájit systematické kontroly a začít pokutovat ty, kteří vnímají noční cesty do historického centra jen jako povyražení.


Autor: ČTK

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru