Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Magistrát pošle do pražských škol na mzdy 651 milionů korun, meziročně víc
Ilustrační foto: archiv

Magistrát pošle do pražských škol na mzdy 651 milionů korun, meziročně víc

Pražský magistrát pošle do škol a školských zařízení na posílení mzdových prostředků zaměstnanců zhruba 651 milionů korun, což je meziročně asi o 100 milionů víc.

Větší část peněz půjde školám, které zřizují městské části. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projedná magistrátní finanční výbor.

Částka, kterou město vydá, je nad rámec toho, co na školy městu posílá stát. Zřizovateli mateřských a základních škol jsou radnice a středních škol potom magistrát.

„V minulém roce jsme část původní rozpočtové položky použili na vybavení pro distanční výuku a proticovidová opatření ve školách. Je to snaha pomoci pracovníkům pražských škol s vyššími náklady na život v Praze, protože státní platy bohužel jsou stejné ve všech krajích," uvedl na dotaz ČTK městský radní Vít Šimral (Piráti).

Větší částka poputuje do škol a školských zařízení zřizovaných městskými částmi, a to 344, 8 milionu. Z toho větší část je určena na platy zaměstnanců a přibližně 90,9 milionu poslouží na zákonné odvody.

Do škol zřizovaných magistrátem poputuje zhruba 306,5 milionu, z nichž je na odvody vyčleněno 80,8 milionu korun.

Peníze pošle magistrát radnicím a školám ve dvou splátkách, a sice k 31. červenci a 31. říjnu tohoto roku. Přidělení peněz musí ještě schválit městští zastupitelé.


Autor: ČTK

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru