Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Magistrát pošle do pražských škol na mzdy 651 milionů korun, meziročně víc
Ilustrační foto: archiv

Magistrát pošle do pražských škol na mzdy 651 milionů korun, meziročně víc

Pražský magistrát pošle do škol a školských zařízení na posílení mzdových prostředků zaměstnanců zhruba 651 milionů korun, což je meziročně asi o 100 milionů víc.

Větší část peněz půjde školám, které zřizují městské části. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projedná magistrátní finanční výbor.

Částka, kterou město vydá, je nad rámec toho, co na školy městu posílá stát. Zřizovateli mateřských a základních škol jsou radnice a středních škol potom magistrát.

„V minulém roce jsme část původní rozpočtové položky použili na vybavení pro distanční výuku a proticovidová opatření ve školách. Je to snaha pomoci pracovníkům pražských škol s vyššími náklady na život v Praze, protože státní platy bohužel jsou stejné ve všech krajích," uvedl na dotaz ČTK městský radní Vít Šimral (Piráti).

Větší částka poputuje do škol a školských zařízení zřizovaných městskými částmi, a to 344, 8 milionu. Z toho větší část je určena na platy zaměstnanců a přibližně 90,9 milionu poslouží na zákonné odvody.

Do škol zřizovaných magistrátem poputuje zhruba 306,5 milionu, z nichž je na odvody vyčleněno 80,8 milionu korun.

Peníze pošle magistrát radnicím a školám ve dvou splátkách, a sice k 31. červenci a 31. říjnu tohoto roku. Přidělení peněz musí ještě schválit městští zastupitelé.


Autor: ČTK

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru