Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Magistrát pošle do pražských škol na mzdy 651 milionů korun, meziročně víc
Ilustrační foto: archiv

Magistrát pošle do pražských škol na mzdy 651 milionů korun, meziročně víc

Pražský magistrát pošle do škol a školských zařízení na posílení mzdových prostředků zaměstnanců zhruba 651 milionů korun, což je meziročně asi o 100 milionů víc.

Větší část peněz půjde školám, které zřizují městské části. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projedná magistrátní finanční výbor.

Částka, kterou město vydá, je nad rámec toho, co na školy městu posílá stát. Zřizovateli mateřských a základních škol jsou radnice a středních škol potom magistrát.

„V minulém roce jsme část původní rozpočtové položky použili na vybavení pro distanční výuku a proticovidová opatření ve školách. Je to snaha pomoci pracovníkům pražských škol s vyššími náklady na život v Praze, protože státní platy bohužel jsou stejné ve všech krajích," uvedl na dotaz ČTK městský radní Vít Šimral (Piráti).

Větší částka poputuje do škol a školských zařízení zřizovaných městskými částmi, a to 344, 8 milionu. Z toho větší část je určena na platy zaměstnanců a přibližně 90,9 milionu poslouží na zákonné odvody.

Do škol zřizovaných magistrátem poputuje zhruba 306,5 milionu, z nichž je na odvody vyčleněno 80,8 milionu korun.

Peníze pošle magistrát radnicím a školám ve dvou splátkách, a sice k 31. červenci a 31. říjnu tohoto roku. Přidělení peněz musí ještě schválit městští zastupitelé.


Autor: ČTK

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Dnes v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

Včera ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Včera v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru