Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Magistrát poskytne Praze 10 dotaci 100 milionů korun na rekonstrukci Nové strašnické školy
ZŠ V Olšinách. Foto: Taneční aktuality, o. p. s

Magistrát poskytne Praze 10 dotaci 100 milionů korun na rekonstrukci Nové strašnické školy

Desátá městská část získá od pražského magistrátu dotaci ve výši 100 milionů korun. Půjde na rekonstrukci Nové strašnické školy, známé také jako „stará škola“. Finanční podpora vyplývá z Memoranda o spolupráci, které tento týden schválila Rada desáté městské části. Informoval o tom mluvčí radnice Jan Hamrník.

Rekonstrukci školy zahájila radnice na konci letošního května, stavební práce potrvají 26 měsíců a celkový rozpočet je 312,8 milionů korun. Škola bude mít kapacitu 360 žáků.

„V memorandu Magistrát konstatuje, že nás finančně podpoří, pochopitelně v závislosti na reálných možnostech svého rozpočtu,“ popsal Martin Sekal (ODS), místostarosta MČ Praha 10, který má oblast školství na starost od konce června, kdy byl zastupitelstvem odvolaný David Kašpar (VLASTA/STAN).

„Podpora přichází v těžké době, v níž je pro každou městskou část velmi obtížné realizovat takto velké rekonstrukce, byť jsou klíčové a pro budoucnost nezbytné. Stavební práce tedy mohou zdárně pokračovat,“ říká 1. místostarostka Jana Komrsková (Piráti).

Secesní škola je od roku 2014 vedená jako kulturní památka, nicméně už třináct let v ní výuka neprobíhá. Až do letošního května čekala na rekonstrukci.

„Děti se mohou těšit na 12 kmenových učeben, jídelnu s novou kuchyní. Vedle školy vznikne sportovní hřiště s nízkou tribunou, v parčíku západně od budovy přibudou cestičky, stromy i odpočinkové plochy,“ uvedla Olga Koumarová (ODS), radní Prahy 10 pro investice a budovy základních a mateřských škol. 

Podle ní projekt rekonstrukce respektuje původní památkově chráněný objekt a záměr původních autorů, z hlediska urbanistického je citlivý k okolí. V projektu jsou i moderní prvky, které zpříjemní pobyt žákům i kantorům. Například u dvorní fasády bude nově výtah, který propojí všechna patra školy a umožní tak bezbariérové užívání.


Autor: Cen
Další články
Nahoru