Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Magistrát posílá Pražanům zpravodaj o možnostech ekonomické pomoci
Hlavní sídlo magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Magistrát posílá Pražanům zpravodaj o možnostech ekonomické pomoci

Hlavní město začalo distribuovat Zpravodaj k pomoci Pražanům do schránek všech občanů metropole. Více jak 700 000 domácností nalezne ve zpravodaji informace k tomu, jak požádat o pomoc při řešení energetické krize, vyšších výdajů kvůli inflaci, na koho se obrátit, na co mají nárok a další důležité informace. Výroba a distribuce stojí pražský magistrát přibližně jednu korunu bez DPH za jeden výtisk. Informoval o tom mluvčí úřadu Vít Hofman.

V rámci zvýšení informovanosti Pražanů k možnostem čerpání státní sociální podpory a pomoci ze strany hlavního města s cílem zmírnit dopady vysoké inflace a cen energií připravil pražský magistrát Zpravodaj k pomoci Pražanům.

„Praha pomáhá nejen finančně a materiálně v rámci Balíčku pomoci Pražanům. Nyní přichází také s přehledně zpracovaným zpravodajem nabitým informacemi o možnostech pomoci obyvatelům nejen od Prahy, ale i od státu. Stále se bohužel objevují lidé, kteří na pomoc mají nárok, ale zdráhají se o ni požádat nebo o ní nevědí. To by se podle mě mělo určitě změnit,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Zpravodaj je od pátku 27. ledna distribuován do schránek všech pražských domácností, aktuálně se jedná o přibližně 703 000 domácností. Samotný zpravodaj se skládá z osmi stránek, které řeší různé oblasti pomoci. Podle Hofmana se jedná podporu domácnostem, jaké služby nabízí Sociální nadační fond hl. m. Prahy, jak jednoduše snížit spotřebu energií nebo například, jak si mohou rodiny požádat o školné zdarma. 

„K této formě informačního zpravodaje jsme přistoupili, aby se o pomoc dozvěděl co nejširší možný okruh osob, aby nikdo, kdo potřebuje pomoc, bez ní nezůstal,“ sdělil místopředseda zastupitelského klubu SPOLU pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP)

Celkový náklad zpravodaje činí 750 000 kusů, v případě, že by někomu z Pražanů nedorazil do schránky a měl o něj zájem, může si jej vyzvednout na podatelně a v infocentru ve Škodově paláci a v Nové radnici.

„Grafické zpracování, tisk a zajištění distribuce bylo součástí veřejné zakázky, vítězným dodavatelem se stala společnost Česká distribuční s cenou 798 000 korun bez DPH. Cena jednoho výtisku Zpravodaje tak odpovídá 1,06 koruny bez DPH,“ dodal mluvčí magistrátu Hofman.

Hlavní město loni schválilo balíček pomoci Pražanům určený pro samostatně žijící seniory, chudší domácnosti s dětmi a lidi zasažené vysokými náklady na bydlení a omezenými příjmy.

Zahrnuje například odpuštění poplatků za stravné, školné a družiny nebo finanční příspěvek na výdaje spojené se získáním či udržením důstojného bydlení. Loni zastupitelé na pomoc přidělili 308 milionů korun, letos by na ni mělo jít dalších 514 milionů, informovala ČTK. 


Autor: Karel Netolický

V Podolí hořela garáž

Dnes v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru