Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Magistrát posílá Pražanům zpravodaj o možnostech ekonomické pomoci
Hlavní sídlo magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Magistrát posílá Pražanům zpravodaj o možnostech ekonomické pomoci

Hlavní město začalo distribuovat Zpravodaj k pomoci Pražanům do schránek všech občanů metropole. Více jak 700 000 domácností nalezne ve zpravodaji informace k tomu, jak požádat o pomoc při řešení energetické krize, vyšších výdajů kvůli inflaci, na koho se obrátit, na co mají nárok a další důležité informace. Výroba a distribuce stojí pražský magistrát přibližně jednu korunu bez DPH za jeden výtisk. Informoval o tom mluvčí úřadu Vít Hofman.

V rámci zvýšení informovanosti Pražanů k možnostem čerpání státní sociální podpory a pomoci ze strany hlavního města s cílem zmírnit dopady vysoké inflace a cen energií připravil pražský magistrát Zpravodaj k pomoci Pražanům.

„Praha pomáhá nejen finančně a materiálně v rámci Balíčku pomoci Pražanům. Nyní přichází také s přehledně zpracovaným zpravodajem nabitým informacemi o možnostech pomoci obyvatelům nejen od Prahy, ale i od státu. Stále se bohužel objevují lidé, kteří na pomoc mají nárok, ale zdráhají se o ni požádat nebo o ní nevědí. To by se podle mě mělo určitě změnit,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Zpravodaj je od pátku 27. ledna distribuován do schránek všech pražských domácností, aktuálně se jedná o přibližně 703 000 domácností. Samotný zpravodaj se skládá z osmi stránek, které řeší různé oblasti pomoci. Podle Hofmana se jedná podporu domácnostem, jaké služby nabízí Sociální nadační fond hl. m. Prahy, jak jednoduše snížit spotřebu energií nebo například, jak si mohou rodiny požádat o školné zdarma. 

„K této formě informačního zpravodaje jsme přistoupili, aby se o pomoc dozvěděl co nejširší možný okruh osob, aby nikdo, kdo potřebuje pomoc, bez ní nezůstal,“ sdělil místopředseda zastupitelského klubu SPOLU pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP)

Celkový náklad zpravodaje činí 750 000 kusů, v případě, že by někomu z Pražanů nedorazil do schránky a měl o něj zájem, může si jej vyzvednout na podatelně a v infocentru ve Škodově paláci a v Nové radnici.

„Grafické zpracování, tisk a zajištění distribuce bylo součástí veřejné zakázky, vítězným dodavatelem se stala společnost Česká distribuční s cenou 798 000 korun bez DPH. Cena jednoho výtisku Zpravodaje tak odpovídá 1,06 koruny bez DPH,“ dodal mluvčí magistrátu Hofman.

Hlavní město loni schválilo balíček pomoci Pražanům určený pro samostatně žijící seniory, chudší domácnosti s dětmi a lidi zasažené vysokými náklady na bydlení a omezenými příjmy.

Zahrnuje například odpuštění poplatků za stravné, školné a družiny nebo finanční příspěvek na výdaje spojené se získáním či udržením důstojného bydlení. Loni zastupitelé na pomoc přidělili 308 milionů korun, letos by na ni mělo jít dalších 514 milionů, informovala ČTK. 


Autor: Karel Netolický

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru