Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Magistrát podporuje sociální služby i díky evropským fondům

Radní Prahy schválili finanční pomoc dalším projektům z pražského operačního programu, jejichž společným cílem je pomoc osobám se zdravotním nebo jiným znevýhodněním. Celková výše podpory přesahuje 15 milionů korun. 

Mezi nově podpořené organizace, které poskytují sociální služby a budou v tomto roce své projektové záměry realizovat, patří Arcidiecézní charita Praha a neziskové organizace Green Doors nebo Sananim, které se věnují mj. péči o osoby se zdravotním postižením, s duševními nemocemi, bez přístřeší nebo o osoby ohrožené závislostmi.

Projekty byly předloženy v rámci průběžné výzvy pro oblast podpory sociálního začleňování a boji proti chudobě. Celkem již bylo v této výzvě od roku 2020 schváleno 52 projektů, jejichž podpora dosáhla více než 370 milionů korun z evropských peněz.

Arcidiecézní charita poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením, včetně duševně nemocných, a lidem bez přístřeší nebo ohroženým bezdomovectvím na území Prahy a Středočeského kraje. Díky dotaci se zlepší podmínky v rovnou třech subjektech sociálních služeb (Azylový dům sv. Terezie, Dům sociální bydlení Fatima a terénní program ADCH Praha). Součástí plánovaných stavebních úprav ve výši téměř 8 milionů korun je výměna kotle, zateplení objektu nebo výměna oken. Díky projektu získá terénní služba nový elektromobil pro poskytování zdravotní nebo terapeutické pomoci i mimo prostory charity.

Problematikou duševního zdraví se dlouhodobě zabývá organizace Green Doors, která provozuje tři podniky, ve kterých zaměstnává osoby s duševním onemocněním a pomáhá jim tak na cestě zpět do pracovního života. Díky dotaci ve výši téměř 3 miliony korun budou tréninkové kavárny Café na půl cesty, Mlsná Kavka a V. kolona zmodernizovány a částečně zrekonstruovány. Klienti Green Doors po zaučení v kavárně využívají svých nově nabytých zkušeností i získaného sebevědomí a snadněji si najdou novou práci, ve které se mohou dále realizovat.

Podpora míří i do vybudování mobilní kanceláře organizace Sananim na území Prahy 13. Organizace se zaměřuje na pomoc lidem ohroženým závislostmi a rodinám v nepříznivé sociální situaci, včetně rodičů samoživitelů.


Autor: Alo

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru