Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Magistrát podporuje sociální služby i díky evropským fondům

Radní Prahy schválili finanční pomoc dalším projektům z pražského operačního programu, jejichž společným cílem je pomoc osobám se zdravotním nebo jiným znevýhodněním. Celková výše podpory přesahuje 15 milionů korun. 

Mezi nově podpořené organizace, které poskytují sociální služby a budou v tomto roce své projektové záměry realizovat, patří Arcidiecézní charita Praha a neziskové organizace Green Doors nebo Sananim, které se věnují mj. péči o osoby se zdravotním postižením, s duševními nemocemi, bez přístřeší nebo o osoby ohrožené závislostmi.

Projekty byly předloženy v rámci průběžné výzvy pro oblast podpory sociálního začleňování a boji proti chudobě. Celkem již bylo v této výzvě od roku 2020 schváleno 52 projektů, jejichž podpora dosáhla více než 370 milionů korun z evropských peněz.

Arcidiecézní charita poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením, včetně duševně nemocných, a lidem bez přístřeší nebo ohroženým bezdomovectvím na území Prahy a Středočeského kraje. Díky dotaci se zlepší podmínky v rovnou třech subjektech sociálních služeb (Azylový dům sv. Terezie, Dům sociální bydlení Fatima a terénní program ADCH Praha). Součástí plánovaných stavebních úprav ve výši téměř 8 milionů korun je výměna kotle, zateplení objektu nebo výměna oken. Díky projektu získá terénní služba nový elektromobil pro poskytování zdravotní nebo terapeutické pomoci i mimo prostory charity.

Problematikou duševního zdraví se dlouhodobě zabývá organizace Green Doors, která provozuje tři podniky, ve kterých zaměstnává osoby s duševním onemocněním a pomáhá jim tak na cestě zpět do pracovního života. Díky dotaci ve výši téměř 3 miliony korun budou tréninkové kavárny Café na půl cesty, Mlsná Kavka a V. kolona zmodernizovány a částečně zrekonstruovány. Klienti Green Doors po zaučení v kavárně využívají svých nově nabytých zkušeností i získaného sebevědomí a snadněji si najdou novou práci, ve které se mohou dále realizovat.

Podpora míří i do vybudování mobilní kanceláře organizace Sananim na území Prahy 13. Organizace se zaměřuje na pomoc lidem ohroženým závislostmi a rodinám v nepříznivé sociální situaci, včetně rodičů samoživitelů.


Autor: Alo

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Dnes v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

Včera v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

Včera ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru