Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Magistrát otevřel novou skupinu pro předškolní děti svých zaměstnanců
Nová dětská skupina. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Magistrát otevřel novou skupinu pro předškolní děti svých zaměstnanců

Praha ve čtvrtek otevřela novou dětskou skupinu Stromek pro děti zaměstnanců pražského magistrátu, nabídne tak nově prostory v Jungmannově ulici pro 12 dětí ve věku od jednoho roku. Cílem je usnadnit rodičům návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené. Informoval o tom mluvčí úřadu Vít Hofman. Od září letošního roku město navíc otevře další dvě magistrátní dětské skupiny, celkem jich tak bude pět.

Dětská skupina Stromek první červnový den slavnostně zahájila svůj provoz a rozšiřuje tak možnosti péče o děti zaměstnanců Magistrátu hl. m. Prahy. „Dlouhodobě se snažíme pružně reagovat na potřeby našich zaměstnanců a vycházíme jim vstříc zejména v případech, kdy potřebují přizpůsobit pracovní podmínky péči o své dítě nebo o jiné závislé členy rodiny. Proto umožňujeme flexibilní formy práce, jako jsou zkrácené úvazky, pružná pracovní doba nebo možnost práce z domova a v neposlední řadě také právě nabízíme každodenní péči o malé děti či podporujeme volnočasové aktivity pro děti zaměstnanců. Vzhledem ke stále rostoucí poptávce nyní výrazně rozšiřujeme služby dětských skupin a velmi mě těší, že v tomto ohledu můžeme být vzorem i pro další zaměstnavatele nejen v Praze, ale také po celém Česku,“ uvedl Martin Kubelka, ředitel Magistrátu hl. m. Prahy.  

Magistrát rozšiřuje kapacitu míst pro předškolní děti zaměstnanců otevřením nových podnikových dětských skupin. Pro předškolní děti ve věku od jednoho roku začala fungovat ve čtvrtek 1. června Dětská skupina Stromek s kapacitou 12 míst. Navíc už od začátku letošního září se otevře Dětská skupina Domek s kapacitou dalších 12 míst a Dětská skupina Lístek s kapacitou 4 míst pro děti ve věku od 6 měsíců.  

„Jako zaměstnaná žena a máma dvou dcer vím, jak je důležité mít možnost skloubit dohromady rodinný a pracovní život. Jsem moc ráda, že zaměstnanci magistrátu mají tuto možnost, a dětské skupiny jsou za mě jeden z nejlepších zaměstnaneckých benefitů. Další dvě dětské skupiny budeme otevírat už v září a zájem o ně je už teď enormní,“ dodala náměstkyně primátora pro sociální věci, zdravotní a bytovou politiku Alexandra Udženija (ODS).  

Ještě před zahájením provozu nové dětské skupiny měli zaměstnanci pražského magistrátu příležitost se v rámci dne otevřených dveří, který se uskutečnil v úterý 30. května, do nově upravených prostor podívat a zeptat se na vše, co je o službě zajímá.  

Pražský magistrát dlouhodobě provozuje Dětskou skupinu Zvonek a Dětskou skupinu Klíček, každou s kapacitou 12 míst, ve kterých odborný personál zajišťuje péči o děti zaměstnanců ve věku od dvou let až do zahájení povinné školní docházky. Nyní se tedy nabídka ještě výrazně rozšíří.  

„Jedná se o zaměstnanecký benefit, který má za cíl usnadnit návrat rodičů do zaměstnání po rodičovské dovolené a nabízí řešení situací spojených s potřebou péče o předškolní děti v průběhu celého roku,“ dodal Kubelka. Všechny dětské skupiny fungují v ulici Jungmannova v Praze 1, přímo naproti Škodově paláci, kde pracuje většina zaměstnanců magistrátu.


Autor: Lucie Rychlá

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Včera v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Včera v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru