Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Magistrát otevřel novou skupinu pro předškolní děti svých zaměstnanců
Nová dětská skupina. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Magistrát otevřel novou skupinu pro předškolní děti svých zaměstnanců

Praha ve čtvrtek otevřela novou dětskou skupinu Stromek pro děti zaměstnanců pražského magistrátu, nabídne tak nově prostory v Jungmannově ulici pro 12 dětí ve věku od jednoho roku. Cílem je usnadnit rodičům návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené. Informoval o tom mluvčí úřadu Vít Hofman. Od září letošního roku město navíc otevře další dvě magistrátní dětské skupiny, celkem jich tak bude pět.

Dětská skupina Stromek první červnový den slavnostně zahájila svůj provoz a rozšiřuje tak možnosti péče o děti zaměstnanců Magistrátu hl. m. Prahy. „Dlouhodobě se snažíme pružně reagovat na potřeby našich zaměstnanců a vycházíme jim vstříc zejména v případech, kdy potřebují přizpůsobit pracovní podmínky péči o své dítě nebo o jiné závislé členy rodiny. Proto umožňujeme flexibilní formy práce, jako jsou zkrácené úvazky, pružná pracovní doba nebo možnost práce z domova a v neposlední řadě také právě nabízíme každodenní péči o malé děti či podporujeme volnočasové aktivity pro děti zaměstnanců. Vzhledem ke stále rostoucí poptávce nyní výrazně rozšiřujeme služby dětských skupin a velmi mě těší, že v tomto ohledu můžeme být vzorem i pro další zaměstnavatele nejen v Praze, ale také po celém Česku,“ uvedl Martin Kubelka, ředitel Magistrátu hl. m. Prahy.  

Magistrát rozšiřuje kapacitu míst pro předškolní děti zaměstnanců otevřením nových podnikových dětských skupin. Pro předškolní děti ve věku od jednoho roku začala fungovat ve čtvrtek 1. června Dětská skupina Stromek s kapacitou 12 míst. Navíc už od začátku letošního září se otevře Dětská skupina Domek s kapacitou dalších 12 míst a Dětská skupina Lístek s kapacitou 4 míst pro děti ve věku od 6 měsíců.  

„Jako zaměstnaná žena a máma dvou dcer vím, jak je důležité mít možnost skloubit dohromady rodinný a pracovní život. Jsem moc ráda, že zaměstnanci magistrátu mají tuto možnost, a dětské skupiny jsou za mě jeden z nejlepších zaměstnaneckých benefitů. Další dvě dětské skupiny budeme otevírat už v září a zájem o ně je už teď enormní,“ dodala náměstkyně primátora pro sociální věci, zdravotní a bytovou politiku Alexandra Udženija (ODS).  

Ještě před zahájením provozu nové dětské skupiny měli zaměstnanci pražského magistrátu příležitost se v rámci dne otevřených dveří, který se uskutečnil v úterý 30. května, do nově upravených prostor podívat a zeptat se na vše, co je o službě zajímá.  

Pražský magistrát dlouhodobě provozuje Dětskou skupinu Zvonek a Dětskou skupinu Klíček, každou s kapacitou 12 míst, ve kterých odborný personál zajišťuje péči o děti zaměstnanců ve věku od dvou let až do zahájení povinné školní docházky. Nyní se tedy nabídka ještě výrazně rozšíří.  

„Jedná se o zaměstnanecký benefit, který má za cíl usnadnit návrat rodičů do zaměstnání po rodičovské dovolené a nabízí řešení situací spojených s potřebou péče o předškolní děti v průběhu celého roku,“ dodal Kubelka. Všechny dětské skupiny fungují v ulici Jungmannova v Praze 1, přímo naproti Škodově paláci, kde pracuje většina zaměstnanců magistrátu.


Autor: Lucie Rychlá

Kvásek a jak na něj

Včera v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

Včera v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Oslavte 100 let Umělecké zahrady v Nuslích

Včera ve 03:56

Stálá výstava v Umělecké zahradě bude zahájena 17. května v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 31. října.

Praha 15 vyhlásila výběrové řízení na pracovní pozici

16. května 2024 ve 22:02

Městská část Praha 15 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „sociální pracovník OSPOD – OSP".

Otevírání střech 2024

16. května 2024 v 15:50

Slavnostní jízda vozidel – cabrioletů v sobotu 18. května od 10:00 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

V Praze 9 se bude tančit

16. května 2024 ve 13:29

Začátkem roku proběhlo setkání občanů z rozvojových Vysočan v Colben centru s místostarostkou Kamilou Matějkovou. Tématem byl plácek kolem budovy Afi City a jeho využití.

Přehled plánovaných výluk vody na 21. týden

16. května 2024 ve 12:45

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Vyšehradský hřbitov: Komentovaná prohlídka

16. května 2024 ve 12:14

Poznejte v úterý 28. května v 17 hodin poslední místa odpočinku Karla Čapka, Antonína Dvořáka, Boženy Němcové a dalších. Prohlédněte si jedinečnou galerii náhrobků a významná díla českých sochařů.

Praha 4 zve na knižní malotrh

16. května 2024 v 09:26

Druhý ročník knižního Malotrhu v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Den otevřených lesů

15. května 2024 v 19:59

V sobotu 18. května se koná další ročník Dne otevřených lesů. Otevřené budou i pražské lesy – jako každý den 365 dní v roce. Tentokrát ale na vás podél oblíbených vycházkových tras budou čekat kvízové stezky.

Výstava: Má vlast cestami proměn na Komenského náměstí

15. května 2024 ve 13:35

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 16. května ve 14 hodin na Komenského náměstí v Praze 3 za hudebního doprovodu studentů místní hudební školy.

Májová veselice

15. května 2024 v 07:51

Tradiční Májová veselice v Praze 15 se koná v neděli 19. května.

Další články
Nahoru