Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Magistrát otevřel novou skupinu pro předškolní děti svých zaměstnanců
Nová dětská skupina. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Magistrát otevřel novou skupinu pro předškolní děti svých zaměstnanců

Praha ve čtvrtek otevřela novou dětskou skupinu Stromek pro děti zaměstnanců pražského magistrátu, nabídne tak nově prostory v Jungmannově ulici pro 12 dětí ve věku od jednoho roku. Cílem je usnadnit rodičům návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené. Informoval o tom mluvčí úřadu Vít Hofman. Od září letošního roku město navíc otevře další dvě magistrátní dětské skupiny, celkem jich tak bude pět.

Dětská skupina Stromek první červnový den slavnostně zahájila svůj provoz a rozšiřuje tak možnosti péče o děti zaměstnanců Magistrátu hl. m. Prahy. „Dlouhodobě se snažíme pružně reagovat na potřeby našich zaměstnanců a vycházíme jim vstříc zejména v případech, kdy potřebují přizpůsobit pracovní podmínky péči o své dítě nebo o jiné závislé členy rodiny. Proto umožňujeme flexibilní formy práce, jako jsou zkrácené úvazky, pružná pracovní doba nebo možnost práce z domova a v neposlední řadě také právě nabízíme každodenní péči o malé děti či podporujeme volnočasové aktivity pro děti zaměstnanců. Vzhledem ke stále rostoucí poptávce nyní výrazně rozšiřujeme služby dětských skupin a velmi mě těší, že v tomto ohledu můžeme být vzorem i pro další zaměstnavatele nejen v Praze, ale také po celém Česku,“ uvedl Martin Kubelka, ředitel Magistrátu hl. m. Prahy.  

Magistrát rozšiřuje kapacitu míst pro předškolní děti zaměstnanců otevřením nových podnikových dětských skupin. Pro předškolní děti ve věku od jednoho roku začala fungovat ve čtvrtek 1. června Dětská skupina Stromek s kapacitou 12 míst. Navíc už od začátku letošního září se otevře Dětská skupina Domek s kapacitou dalších 12 míst a Dětská skupina Lístek s kapacitou 4 míst pro děti ve věku od 6 měsíců.  

„Jako zaměstnaná žena a máma dvou dcer vím, jak je důležité mít možnost skloubit dohromady rodinný a pracovní život. Jsem moc ráda, že zaměstnanci magistrátu mají tuto možnost, a dětské skupiny jsou za mě jeden z nejlepších zaměstnaneckých benefitů. Další dvě dětské skupiny budeme otevírat už v září a zájem o ně je už teď enormní,“ dodala náměstkyně primátora pro sociální věci, zdravotní a bytovou politiku Alexandra Udženija (ODS).  

Ještě před zahájením provozu nové dětské skupiny měli zaměstnanci pražského magistrátu příležitost se v rámci dne otevřených dveří, který se uskutečnil v úterý 30. května, do nově upravených prostor podívat a zeptat se na vše, co je o službě zajímá.  

Pražský magistrát dlouhodobě provozuje Dětskou skupinu Zvonek a Dětskou skupinu Klíček, každou s kapacitou 12 míst, ve kterých odborný personál zajišťuje péči o děti zaměstnanců ve věku od dvou let až do zahájení povinné školní docházky. Nyní se tedy nabídka ještě výrazně rozšíří.  

„Jedná se o zaměstnanecký benefit, který má za cíl usnadnit návrat rodičů do zaměstnání po rodičovské dovolené a nabízí řešení situací spojených s potřebou péče o předškolní děti v průběhu celého roku,“ dodal Kubelka. Všechny dětské skupiny fungují v ulici Jungmannova v Praze 1, přímo naproti Škodově paláci, kde pracuje většina zaměstnanců magistrátu.


Autor: Lucie Rychlá

Vycházka: Park Eden a Slatiny

Dnes ve 12:30

Další architektonická vycházka Prahy 10 s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá 90 minut a sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie. 

Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně získala sestřička z VFN

Dnes ve 12:11

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Jana...

Radnice mění poškozené odpadkové koše

Dnes v 11:31

Na Jižním Městě probíhá čištění a výměna odpadkových košů. Ulámané, prokopnuté či ohněm zničené odpadkové koše začala na pokyn Odboru životního prostředí vyměňovat servisní organizace městské části Praha 11 Jihoměstská majetková. Pokud je odpadkový koš počmáraný a není mechanicky poškozený,  bude...

Na náměstí Míru začíná Vinobraní na Grébovce

Dnes v 11:23

Hudebními či tanečními vystoupeními v pátek 22. září odpoledne začíná vinobraní v Havlíčkových sadech (Grébovka). Páteční program zahájí ve 14 hodin hudební vystoupení na náměstí Míru a v sobotu se akce přesune přímo do Grébovky. Na návštěvníky čeká 87 stánků, z nichž 39 bude prodávat víno....

Praha 15: Hostivařský Komunitní den

Dnes v 09:22

V areálu kostela Stětí sv. Jana Křtitele a Komunitního centra Farní dvůr se 7. října od 9 do 19 hodin koná komunitní sousedské setkání s dobročinným bazárkem, kreativní, sportovní, kuchařskou a dalšími dílnami, hrou pro rodiny s dětmi, přednáškou o historii...

Praha 6: Akce Pošli aktovku dál byla úspěšná, vybralo se rekordní množství

Dnes v 08:17

V Praze 6 byl ukončen pátý ročník sběru aktovek a školních pomůcek. Vybralo se rekordní množství, 273 aktovek a nepočítaně školních pomůcek.

Do Prahy 10 na Maňánu

Dnes v 08:11

V sobotu 23. září v ulici Brigádníků a přilehlém parku Solidarita se koná pátý ročník rodinného multižánrového festivalu.

Malá Strana září

Včera v 16:07

První ročník festivalu Malá Strana září nabídne o víkendu od 22. do 24. září prozkoumat tuto čtvrť novýma očima. V těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale také například v knihkupectvích, květinářstvích, restauracích, kavárnách a restauracích, bude...

Vinobraní na Máchalce 2023

Včera v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Včera v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 39. týden

Včera v 11:12

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

Včera v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Setkání: Stromy u tramvajové trati na Dědinu

Včera v 07:15

Stavba tramvajové tratě na Dědinu jde do finále a před zahájením provozu se bude Technická správa komunikací věnovat stávajícím dřevinám – potřebnému ošetření, pěstebním opatřením a výsadbě nových dřevin v případě kácení.

Vzpomínky na Maďarsko v Maňáně

20. září 2023 v 15:50

Poslední akcí letošního ročníku tradiční kampaně Prahy 14 Setkání kultur bude cestopisná beseda v kavárně Maňána na Černém Mostě.

Další články
Nahoru