dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražský život

Magistrát odmítl zakázat referendum v Praze-Klánovicích

Pražský magistrát odmítl žádost Horních Počernic o zákaz referenda v sousedních Klánovicích, informoval dnes ČTK starosta Klánovic Petr Soukup (ODS). Usnesení o konání referenda přijalo v srpnu zastupitelstvo a pouze magistrát ho mohl zrušit. Klánovicím vadí, že stovka nových domů, které vzniknou těsně u hranice obou katastrů, by měla být připojena k jejich silnicím. Ty jsou ale ve špatném stavu a větší nápor neunesou.

„Projekt je nazván Villa Park Klánovice, ačkoliv se bude stavět na území Horních Počernic. Je proto zřejmé, že se jedná i matení potenciálních zájemců, kteří budou předpokládat, že spádovou oblastí budou Klánovice, nikoliv však vzdálené Horní Počernice,“ uvedl starosta.

Klánovice v srpnu vyhlásily referendum, zda si obyvatelé přejí napojení nové výstavby na stávající silnice. Proti se ale postavili Horní Počernice, které developerský projekt podporují. „Ve svých důsledcích může znamenat zamezení výstavby, a tím i rozvoje území městské části Praha 20,“ napsala starostka Horních Počernic Hana Moravcová (Šance pro Počernice) v dopise pražskému magistrátu.


Další články
Nahoru