dnes
Sobota - skorojasno
9°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Magistrát obnovuje standardní provoz pro veřejnost
Pracoviště registru vozidel v Praze 6. Foto: archiv MHMP

Magistrát obnovuje standardní provoz pro veřejnost

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví mohou být od dnešního dne na pracovištích pražského magistrátu opět zavedeny běžné úřední hodiny pro veřejnost. Provoz úřadu bude zajištěn za zvýšených hygienických požadavků.

Magistrát funguje i v době pandemie, agendy jsou svedeny výhradně na přepážky, pracoviště jsou vybavena dezinfekcí, zaměstnanci na přepážkách ochrannými prostředky. Od dneška se však zvýšil počet hodin v týdnu, kdy si mohou lidé vyřizovat potřebné záležitosti.

„Občanům doporučujeme, aby, pokud je to možné, řešili své záležitosti prostřednictvím telefonické, elektronické či písemné komunikace, a osobní návštěvy úřadu omezili na nejnutnější případy, popřípadě po předchozí domluvě,“ sdělil mluvčí úřadu Vít Hofman.

Přepážky agend ve Škodově paláci jsou od dnešního dne veřejnosti k dispozici v pondělí od 12 do 17 hodin a ve středu od 8 do 18 hodin.

Provozní doba Czech Point, hlavní podatelny a Pražského kontaktního centra:

Pondělí                8:00 – 11:00 hodin a 12:00 – 17:00 hodin

Úterý                    8:00 – 11:00 hodin a 12:00 – 16:00 hodin  

Středa                   8:00 – 18:00 hodin

Čtvrtek                 8:00 – 11:00 hodin a 12:00 – 16:00 hodin

Pátek                     8:00 – 11:00 hodin

Na pracovištích registru vozidel (Praha 3 – Jarov, Osiková 2; Praha 9 – Vysočany, Na Výběžku 11; Praha 6 – Radimova 39; Praha 10 – Bohdalec, Nad Vršovskou horou 88) a registru řidičů (Business Centrum Vyšehrad, Praha 4 – Na Pankráci 1685/17,19) jsou od dneška obnoveny standardní úřední hodiny.

Pro zaměstnance úřadu i pro návštěvníky platí zvýšená hygienická nařízení. Nutné je použití ochranných prostředků dýchacích cest, dále je nutné zachovávat odstup mezi osobami alespoň dva metry.

Provoz úřadu je zajištěn tak, aby bylo zabráněno shlukování osob na chodbách nebo v čekací zóně. I nadále je uzavřena Nové radnice na Mariánském náměstí a Nová úřední budova na náměstí Franze Kafky.


Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

Dnes v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

Dnes v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Podívejte se do mikrosvěta hub

Včera v 18:18

Ode dneška můžete přijít do tropického a subtropického skleníku Botanické zahrady Na Slupi na výstavu fotografií mikrosvěta hub Fungi on metal.

Do konce září nepoteče voda v těchto ulicích

24. září 2020 ve 13:00

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody do konce měsíce. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 podpořila udělení Řádu Bílého lva válečnému letci

24. září 2020 v 11:54

Zastupitelstvo městské části Praha 4 včera podpořilo svým usnesením návrh na udělení Řádu Bílého lva (in memoriam) válečnému letci Royal Air Force Jaroslavu Hofrichterovi, kterému bylo v roce 2008 uděleno čestné občanství Prahy 4. Podnět k vyznamenání Řádem Bílého lva vzešel z městské části Praha...

Vyšehradský voříšek na Letní scéně

24. září 2020 v 09:46

Festival Vyšehradský voříšek se koná v sobotu 3. října na Letní scéně Vyšehrad a v přilehlém parku. Akce, která podporuje zodpovědné adopce psů z útulků, přichází právě v době, kdy se do útulků vrací řada pejsků zbrkle adoptovaných během jarní karantény, kdy rodiče chtěli zabavit děti a mít důvod...

Sousedské moštování v Suchdole

24. září 2020 v 07:14

Moštování přineseného ovoce, buřtíky a dílny pro děti. Spolek Na ovoce zve na moštování.

Praha udělí čestné občanství Medě Mládkové

23. září 2020 v 09:26

Čestné občanství hlavního města Prahy bude uděleno mecenášce a sběratelce umění Medě Mládkové. Zakladatelka Muzea Kampa oslavila 8. září 101. narozeniny. Se svým manželem založila nadaci a zasloužila se o věhlas české metropole ve světě. Nechala zrekonstruovat historické budovy Sovových mlýnů a...

Kasárna Karlín se rozloučí s létem bojovkou a buřtem

22. září 2020 v 09:31

Nádvoří bývalých kasáren v Karlíně vytváří prostor, na který jinde v centru Prahy jen těžko narazíte. Najdete zde dětské hřiště, lehátka pod stromy a žádná auta na dohled. Kulturní centrum, které tu dnes provozuje kavárnu nebo sportoviště, se loučí s letní sezónou a pro rodiče s dětmi si na...

Tři osobnosti převezmou Čestné občanství Prahy 8

22. září 2020 v 07:40

Obřadní síň Libeňského zámku zažije 29. září výjimečnou událost – udílení Čestných občanství Prahy 8. Slavnostní udílení čestných občanství v Praze 8 již pošesté. Ocenění Čestný občan Prahy 8 převezmou Doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D., zakládající ředitelka Gerontologického centra v Praze 8, Plk....

Další články
Nahoru