Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Magistrát obnovuje standardní provoz pro veřejnost
Pracoviště registru vozidel v Praze 6. Foto: archiv MHMP

Magistrát obnovuje standardní provoz pro veřejnost

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví mohou být od dnešního dne na pracovištích pražského magistrátu opět zavedeny běžné úřední hodiny pro veřejnost. Provoz úřadu bude zajištěn za zvýšených hygienických požadavků.

Magistrát funguje i v době pandemie, agendy jsou svedeny výhradně na přepážky, pracoviště jsou vybavena dezinfekcí, zaměstnanci na přepážkách ochrannými prostředky. Od dneška se však zvýšil počet hodin v týdnu, kdy si mohou lidé vyřizovat potřebné záležitosti.

„Občanům doporučujeme, aby, pokud je to možné, řešili své záležitosti prostřednictvím telefonické, elektronické či písemné komunikace, a osobní návštěvy úřadu omezili na nejnutnější případy, popřípadě po předchozí domluvě,“ sdělil mluvčí úřadu Vít Hofman.

Přepážky agend ve Škodově paláci jsou od dnešního dne veřejnosti k dispozici v pondělí od 12 do 17 hodin a ve středu od 8 do 18 hodin.

Provozní doba Czech Point, hlavní podatelny a Pražského kontaktního centra:

Pondělí                8:00 – 11:00 hodin a 12:00 – 17:00 hodin

Úterý                    8:00 – 11:00 hodin a 12:00 – 16:00 hodin  

Středa                   8:00 – 18:00 hodin

Čtvrtek                 8:00 – 11:00 hodin a 12:00 – 16:00 hodin

Pátek                     8:00 – 11:00 hodin

Na pracovištích registru vozidel (Praha 3 – Jarov, Osiková 2; Praha 9 – Vysočany, Na Výběžku 11; Praha 6 – Radimova 39; Praha 10 – Bohdalec, Nad Vršovskou horou 88) a registru řidičů (Business Centrum Vyšehrad, Praha 4 – Na Pankráci 1685/17,19) jsou od dneška obnoveny standardní úřední hodiny.

Pro zaměstnance úřadu i pro návštěvníky platí zvýšená hygienická nařízení. Nutné je použití ochranných prostředků dýchacích cest, dále je nutné zachovávat odstup mezi osobami alespoň dva metry.

Provoz úřadu je zajištěn tak, aby bylo zabráněno shlukování osob na chodbách nebo v čekací zóně. I nadále je uzavřena Nové radnice na Mariánském náměstí a Nová úřední budova na náměstí Franze Kafky.


Dětské poklady se vrátily malému majiteli

Včera v 10:41

Každé malé dítě nosí ve svém batohu věci, bez kterých se neobejde. Panenky, autíčka, plyšáky, kamínky, dinosaury, pití v oblíbené barevné láhvi. A kolik je pláče, když se takový batůžek ztratí.

Anketa Prahy 6: Zůstane „Šiška“ na Ladronce nastálo?

Včera v 07:03

Železné sochy z dílny Čestmíra Sušky instalovala městská část naproti usedlosti Ladronka na zkoušku díky bezplatné výpůjčce děl na jeden a půl roku. Oba objekty se během krátké doby staly přirozenou součástí parku a zajímavou atrakcí pro návštěvníky, která snoubí estetickou funkci s volnočasovou....

V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

25. července 2021 v 11:38

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než...

Na Kampě končí výstava Rudé století. Sto let KSČ bude i tématem debaty s historiky

24. července 2021 ve 20:52

Pražané i návštěvníci hlavního města mají posledních pár dní příležitost navštívit plenérovou výstavu Rudé století, kterou ke 100 letem vzniku Komunistické strany Československa připravilo společně Muzeum paměti XX. století a Museum Kampa – Nadace Jana a Medy...

Koncem července nepoteče voda v těchto ulicích

23. července 2021 v 07:04

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 2 navýšila peníze na pomoc obětem domácího násilí

21. července 2021 v 06:57

Praha 2 dlouhodobě pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace. Organizacím, které nabízejí pomoc obětem domácího násilí či uskutečňují preventivní programy na školách zřizovaných Prahou 2, poskytne v letošním roce finanční prostředky ve výši 920 tisíc korun. Navýšení veřejné...

Stromy v Sadech Svatopluka Čecha prohlédl dendrolog

20. července 2021 v 16:43

V neděli se v důsledku nepříznivého počasí vyvrátil jeden z jerlínů v Sadech Svatopluka Čecha v Praze 2.

Hlasování o nejoblíbenější strom v Praze 6 je ve finále

20. července 2021 v 16:31

Anketa Strom roku Prahy 6 dospěla k finále a do užšího výběru postoupilo celkem 12 stromů, mezi nimiž se rozhodne o definitivním vítězi. Hlasovat pro některý z nich můžete až do 3. srpna.

Další články
Nahoru