Dnes Pátek - polojasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Magistrát obnovuje standardní provoz pro veřejnost
Pracoviště registru vozidel v Praze 6. Foto: archiv MHMP

Magistrát obnovuje standardní provoz pro veřejnost

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví mohou být od dnešního dne na pracovištích pražského magistrátu opět zavedeny běžné úřední hodiny pro veřejnost. Provoz úřadu bude zajištěn za zvýšených hygienických požadavků.

Magistrát funguje i v době pandemie, agendy jsou svedeny výhradně na přepážky, pracoviště jsou vybavena dezinfekcí, zaměstnanci na přepážkách ochrannými prostředky. Od dneška se však zvýšil počet hodin v týdnu, kdy si mohou lidé vyřizovat potřebné záležitosti.

„Občanům doporučujeme, aby, pokud je to možné, řešili své záležitosti prostřednictvím telefonické, elektronické či písemné komunikace, a osobní návštěvy úřadu omezili na nejnutnější případy, popřípadě po předchozí domluvě,“ sdělil mluvčí úřadu Vít Hofman.

Přepážky agend ve Škodově paláci jsou od dnešního dne veřejnosti k dispozici v pondělí od 12 do 17 hodin a ve středu od 8 do 18 hodin.

Provozní doba Czech Point, hlavní podatelny a Pražského kontaktního centra:

Pondělí                8:00 – 11:00 hodin a 12:00 – 17:00 hodin

Úterý                    8:00 – 11:00 hodin a 12:00 – 16:00 hodin  

Středa                   8:00 – 18:00 hodin

Čtvrtek                 8:00 – 11:00 hodin a 12:00 – 16:00 hodin

Pátek                     8:00 – 11:00 hodin

Na pracovištích registru vozidel (Praha 3 – Jarov, Osiková 2; Praha 9 – Vysočany, Na Výběžku 11; Praha 6 – Radimova 39; Praha 10 – Bohdalec, Nad Vršovskou horou 88) a registru řidičů (Business Centrum Vyšehrad, Praha 4 – Na Pankráci 1685/17,19) jsou od dneška obnoveny standardní úřední hodiny.

Pro zaměstnance úřadu i pro návštěvníky platí zvýšená hygienická nařízení. Nutné je použití ochranných prostředků dýchacích cest, dále je nutné zachovávat odstup mezi osobami alespoň dva metry.

Provoz úřadu je zajištěn tak, aby bylo zabráněno shlukování osob na chodbách nebo v čekací zóně. I nadále je uzavřena Nové radnice na Mariánském náměstí a Nová úřední budova na náměstí Franze Kafky.


Do konce dubna nepoteče voda v těchto městských částech

Dnes v 07:34

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Letošní Den Země slaví Praha online

Včera v 11:33

Celá planeta si dnes, 22. dubna, připomíná Den Země. Miliarda lidí znovu upozorní především na dopady chování člověka na životní prostředí a na další klíčová témata ochrany životního prostředí současnosti. 

Javor rostoucí v Anenském trojúhelníku se nakonec kácet nebude

21. dubna 2021 ve 22:47

Praha 1 plánovala při úpravách takzvaného Anenského trojúhelníku (parčík u Smetanova nábřeží vedle Pachtova paláce) pokácet javor, čímž by se uvolnila cesta pro budoucí zpřístupnění takzvaného čapadla (podchod pod vozovkou). Dnes večer radnice oznámila, že od kácení...

Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

21. dubna 2021 v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

20. dubna 2021 v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

20. dubna 2021 v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Zaměstnanci pražské záchranky podpoří sbírku pro malou pacientku

19. dubna 2021 v 19:08

Na jaře v roce 2019 se rodině Černých obrátil život naruby. Jejich nejmladší dcerka Šošana tehdy málem utonula v zahradním jezírku, pod jehož hladinou byla téměř deset minut. Noční můra každého rodiče, mimořádně náročný zásah pro pražské záchranáře. Díky 1,5 hodiny dlouhé resuscitaci, kterou...

Další články
Nahoru