dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C

Magistrát nesouhlasí s úplatným nabytím budovy na Opatově č. p. 2140

Rada hl. m. Prahy nesouhlasí s úplatným nabytím budovy č. p. 2140 a zastavěného pozemku parcelní č. 2031/45 v k. ú. Chodov do vlastnictví hl. m. Prahy, ve svěřené správě do rukou městské části Praha 11.

Předmětné nemovitosti byly v souladu s § 3 zák. č. 172/1991 Sb., o přechodu některých věcí z majetku ČR do majetku obcí, převedeny do vlastnictví hl. m. Prahy a Statutem hl. m. Prahy do svěřené správy městské části Praha 11. Právo hospodaření měl Místní bytový podnik Praha 4 – Jižní Město-Chodov. Objekt byl neoprávněně vydražen správcem konkursní podstaty a hl. m. Praha celý proces napadlo žalobou. 

Hl. m. Praha eviduje ve svém vlastnictví dvě konstrukčně zcela obdobné stavby. Jeden podobný objekt se nachází v těsné blízkosti budovy č. p. 2140 v ulici U Chodovského hřbitova, druhý objekt – hotel DŮM –, se nachází v ulici Kutilova. Ten byl s ohledem na záměr prodeje oceněn znalcem na 77 mil. Kč, oponentní znalecké posudky na stanovení ceny v místě a čase obvyklé pak znalci vyhodnotili na 106 mil. Kč a 150 mil Kč. Praha 11 nyní schválila koupi konstrukčně obdobné budovy za 336 mil. Kč.

 „Praha dosud nemá vyřešený soudní spor ohledně vydražení majetku, který byl od samého počátku dle soudu zahrnut neoprávněně do konkursní podstaty,“ říká radní pro správu majetku Jan Vašíček. „Stejně tak je nemyslitelné, aby si Praha 11 tento objekt nyní koupila, a to za téměř dvojnásobnou cenu, než za jakou jej současný vlastník koupil od konkurzního správce (151.200.000,– Kč) a než jsou odhady na konstrukčně obdobné objekty,“ dodává radní Vašíček. 


Tajemná Praha Richarda Horáka

Dnes v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Dnes v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Dnes v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Dnes v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Dnes v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Hasiči Praha: Uzavření Libeňského mostu dojezd na Palmovku zásadně neomezí

Včera v 15:04

Na Balabenku jezdí hasiči z Holešovic raději rychlejší trasou přes Most Barikádníků a Povltavskou.

Selhání obálkovací linky: Praha rozeslala 2500 dopravních pokut nesprávným adresátům

Včera ve 14:22

Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal v poslední době pražský magistrát nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka. Důvodem bylo selhání obálkovací linky, uvedl na základě vyjádření magistrátu Český rozhlas-Radiožurnál....

Palmovka – Florenc. Noční přerušení provozu tramvají

Včera v 10:26

V noci z úterý 23. ledna od 22:30 hodin na středu 24. ledna do 4:40 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Florenc.

S Lenkou Vacvalovou na téma běhání, cvičení a životosprávy

Včera v 08:29

Stále nacházíte výmluvy, proč nemůžete jít běhat? Doběhněte na Čaj o sedmé s Lenkou Vacvalovou ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin do Galerie 1.

Další krátké zprávy
Nahoru