Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Magistrát nechá ve své budově kompletně vyměnit kabely pro IT síť, bude to stát desítky milionů
Budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Magistrát nechá ve své budově kompletně vyměnit kabely pro IT síť, bude to stát desítky milionů

Pražský magistrát nechá ve své budově na Mariánském náměstí komplet vyměnit kvůli její zastaralosti takzvanou strukturovanou kabeláž, která slouží k propojení IT systémů a počítačů. Zároveň nechá upravit některé prostory v budově tak, aby mohly být vybudovány nové serverovny. Úřad nyní vypíše zakázku, ve které najde firmu, která práce provede. Náklady jsou předběžně odhadnuty na maximálně 32,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní.

Důvodem vypsání zakázky je nevyhovující stav kabeláže, která byla v budově Nové radnice instalována v roce 1991. „Je nevyhovující, jak po stránce přenosové rychlosti, tak i po stránce kapacitní, co do počtu přípojných míst. Její kapacita je již dávno vyčerpaná a vývoj IT technologií zvyšuje požadavky také na kapacitu rozvodných sítí LAN," píše se v materiálu.

Pro to, aby magistrát udržel síť v chodu, musí podle dokumentu často provádět průběžné dílčí úpravy a opravy, čímž ale vzniká nevyhovující a nekompatibilní systém.

Po rekonstrukci by nová kabelová síť měla zaručit bezproblémový provoz datové sítě magistrátu na zhruba 25 let. „Součástí zakázky jsou stavební úpravy dílčích dispozic objektu, za účelem vybudování nových serveroven," píše se v materiálu.

Přesná cena zakázky vzejde až z výsledku výběrového řízení. Předpokládaná maximální cena je 32,47 milionu korun. Samotná výměna by se pak měla uskutečnit v příštím roce.


Autor: ČTK

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru