Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Magistrát nechá ve své budově kompletně vyměnit kabely pro IT síť, bude to stát desítky milionů
Budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Magistrát nechá ve své budově kompletně vyměnit kabely pro IT síť, bude to stát desítky milionů

Pražský magistrát nechá ve své budově na Mariánském náměstí komplet vyměnit kvůli její zastaralosti takzvanou strukturovanou kabeláž, která slouží k propojení IT systémů a počítačů. Zároveň nechá upravit některé prostory v budově tak, aby mohly být vybudovány nové serverovny. Úřad nyní vypíše zakázku, ve které najde firmu, která práce provede. Náklady jsou předběžně odhadnuty na maximálně 32,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní.

Důvodem vypsání zakázky je nevyhovující stav kabeláže, která byla v budově Nové radnice instalována v roce 1991. „Je nevyhovující, jak po stránce přenosové rychlosti, tak i po stránce kapacitní, co do počtu přípojných míst. Její kapacita je již dávno vyčerpaná a vývoj IT technologií zvyšuje požadavky také na kapacitu rozvodných sítí LAN," píše se v materiálu.

Pro to, aby magistrát udržel síť v chodu, musí podle dokumentu často provádět průběžné dílčí úpravy a opravy, čímž ale vzniká nevyhovující a nekompatibilní systém.

Po rekonstrukci by nová kabelová síť měla zaručit bezproblémový provoz datové sítě magistrátu na zhruba 25 let. „Součástí zakázky jsou stavební úpravy dílčích dispozic objektu, za účelem vybudování nových serveroven," píše se v materiálu.

Přesná cena zakázky vzejde až z výsledku výběrového řízení. Předpokládaná maximální cena je 32,47 milionu korun. Samotná výměna by se pak měla uskutečnit v příštím roce.


Autor: ČTK

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

Včera v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

25. listopadu 2022 v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

Další články
Nahoru