dnes
Středa - zatazeno
13°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
16°C
pozítří
Pátek - oblacno
18°C
Magistrát nechá letos vyměnit v Praze stovku kamer
Ilustrační foto: archiv

Magistrát nechá letos vyměnit v Praze stovku kamer

Pražský magistrát nechá v letošním roce vyměnit ve městě stovku kamer. Vybudována budou rovněž nová kamerová stanoviště. Vyplývá to z výroční zprávy o kamerovém systému, který dostali v pondělí na vědomí pražští radní.

V letošním rozpočtu je podle dokumentu na projekty související s kamerovým systém vyčleněno 50 milionů korun. V Praze je několik tisíc kamer. Systém město začalo budovat od roku 1997.

„Městský kamerový systém je stále od svého vzniku plně funkční a nikdy nevykazoval žádné závažné nedostatky. Jeho rozvoj je však v současné době nevyhnutelný, a to jak s ohledem na stále se zvyšující počet teroristických útoků ve světě, tak s ohledem na vývoj bezpečnostních kamerových systémů," píše se v dokumentu.

V roce 2019 se předpokládá obměna stovky analogových kamer za moderní digitální kamery. Společně s tím bude obměněna také s nimi související infrastruktura. Naplánováno je vybudování deseti kamerových stanovišť. Pokračovat bude výměna zařízení na monitorovacím pracovišti policie. Modernizovány budou také IT technologie.

Hlavním účelem systému je podle magistrátu zajištění bezpečnosti veřejných prostranství, sledování dopravy, měření rychlosti vozidel či vyhledávání odcizených aut prostřednictvím rozeznávání poznávacích značek. Kamery pomáhají také při ochraně kulturních památek, například Karlův most s využitím speciálního softwaru monitoruje šest kamer.

V pražském kamerovém systému je podle dokumentu celkem 4500 kamer na více než devadesátce míst. Využívá je například policie, strážníci, dopravní podnik, Technická správa komunikací, hasiči, záchranná služba nebo magistrát.


Odloženo: První Veřejné fórum Prahy 11

Včera ve 12:42

Radnice Prahy 11 první Veřejné fórum naplánovala a připravila na 8. října do Komunitního centra Matky Terezy. S ohledem na vývoj epidemiologické situace a vládní omezení pro vnitřní akce radnice konání akce odkládá.

Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

28. září 2020 ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

28. září 2020 v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru