dnes
Středa - zatazeno
18°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
15°C
pozítří
Pátek - polojasno
17°C
Magistrát nechá letos vyměnit v Praze stovku kamer
Ilustrační foto: archiv

Magistrát nechá letos vyměnit v Praze stovku kamer

Pražský magistrát nechá v letošním roce vyměnit ve městě stovku kamer. Vybudována budou rovněž nová kamerová stanoviště. Vyplývá to z výroční zprávy o kamerovém systému, který dostali v pondělí na vědomí pražští radní.

V letošním rozpočtu je podle dokumentu na projekty související s kamerovým systém vyčleněno 50 milionů korun. V Praze je několik tisíc kamer. Systém město začalo budovat od roku 1997.

„Městský kamerový systém je stále od svého vzniku plně funkční a nikdy nevykazoval žádné závažné nedostatky. Jeho rozvoj je však v současné době nevyhnutelný, a to jak s ohledem na stále se zvyšující počet teroristických útoků ve světě, tak s ohledem na vývoj bezpečnostních kamerových systémů," píše se v dokumentu.

V roce 2019 se předpokládá obměna stovky analogových kamer za moderní digitální kamery. Společně s tím bude obměněna také s nimi související infrastruktura. Naplánováno je vybudování deseti kamerových stanovišť. Pokračovat bude výměna zařízení na monitorovacím pracovišti policie. Modernizovány budou také IT technologie.

Hlavním účelem systému je podle magistrátu zajištění bezpečnosti veřejných prostranství, sledování dopravy, měření rychlosti vozidel či vyhledávání odcizených aut prostřednictvím rozeznávání poznávacích značek. Kamery pomáhají také při ochraně kulturních památek, například Karlův most s využitím speciálního softwaru monitoruje šest kamer.

V pražském kamerovém systému je podle dokumentu celkem 4500 kamer na více než devadesátce míst. Využívá je například policie, strážníci, dopravní podnik, Technická správa komunikací, hasiči, záchranná služba nebo magistrát.


Praha 8 vybavila školy a školky teploměry, rukavicemi a dezinfekcí

Dnes v 08:33

V souvislosti s uvolňováním epidemiologických opatření obnovila Praha 8 provoz svých mateřských škol a prvního stupně základních škol. Do tříd a učeben se vrátilo 62,9 procent předškoláků a 42,3 procent žáků prvního stupně. Od 11. května svou výuku již obnovilo 79,5 procent žáků devátých...

Hlavní město slavnostně otevře nové Centrum interaktivní výuky

Dnes v 07:55

Dnes hlavní město netradičně otevře nově vybudované Centrum interaktivní výuky. Událost se uskuteční virtuálně od 10 hodin.

Praha 2 letos nezvýší nájemné v obecních bytech

Včera v 07:45

Rada městské části na svém jednání v pondělí 25. května rozhodla, že se nájemné v obecních bytech letos zvyšovat nebude. Rozhodnutím Rada revokovala své usnesení z února letošního roku o zvýšení nájemného u smluv o nájmu bytových prostor o míru inflace pro období od 1. července 2020. Vedení...

Praha vyhlašuje druhé kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání

Včera v 07:30

Rada hl. m. Prahy vyhlašuje druhé grantové kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2020. To je zaměřené na prevenci sociálního vyloučení ve školách zřízených hlavním městem Prahou.

Praha přijímá žádosti o slevu na nájemném

25. května 2020 v 11:28

Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“ v programu Covid – Nájemné. 

Daň z nemovitosti zůstává v Praze 2 stejná

25. května 2020 v 10:42

Ke konci tohoto měsíce je splatná roční daň z nemovitosti. Pro mnohé Pražany jde o další finanční zásah do už tak zatíženého rodinného rozpočtu. Obyvatelé dvojky, kteří vlastní dům nebo byt, jako jedni z mála za ni zaplatí stejně jako v předešlých letech. Vloni o tom rozhodli radní...

Další články
Nahoru