dnes
Pondělí - skorojasno
-1°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Zpravodajství

Magistrát nabízí nově služby nezávislého ombudsmana pro oblast evropských fondů

Nově a zcela bezplatně mohou žadatelé a příjemci v Operačním programu Praha – pól růstu ČR využít servisu, který zavádí pražský magistrát pro další vylepšení fungování tohoto dotačního programu. Novinka zajistí zejména nezávislé, ale také anonymní posouzení námitek, připomínek, stížností ze strany odborníka se zkušenostmi s přípravou a implementací projektů a s řízením operačního programu.

V Operačním programu Praha – pól růstu ČR byly schváleny již stovky důležitých projektů pro rozvoj metropole a program si získal důvěru mezi žadateli i příjemci. Aby si tento dobrý kredit udržel i nadále, rozhodl se pražský magistrát zřídit historicky první pozici ombudsmana pro evropské fondy.

V případě jakékoliv pochybnosti nad postupem pracovníků odboru FON MHMP, který operační program řídí, se žadatelé či příjemci mohou nově obrátit na nezávislého odborníka. Ten jejich individuální situaci odborně posoudí, doporučí řešení a nejvhodnější postup, to vše zcela anonymně. Další rolí nového ombudsmana je i případné zajištění mediace problémové situace mezi odborem a žadatelem či příjemcem.

„Již delší dobu jsme přemýšleli, jak nejlépe komunikovat se žadateli a příjemci v případě jejich stížností na postup úředníků. Proto jsme využili možnosti spolupráce s předním českým odborníkem na evropské fondy a mezinárodní spolupráci Janem Hauserem, který má zkušenosti také přímo s naším operačním programem. Chceme tímto způsobem, který nabízí často velmi žádanou anonymitu, rozšířit kvalitu našich služeb a servisu pro Pražany,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast evropských fondů a školství Irena Ropková.

Podle odboru evropských fondů není zatím počet stížností nijak vysoký, ale je třeba využít dalších moderních způsobů zkvalitňování služeb pro žadatele a příjemce. „Jakékoliv vylepšení naší práce, které přináší také zlepšení celkového obrazu dotační politiky v očích veřejnosti, velice vítám. Prostřednictvím ombudsmana a jeho servisu pro naše klienty, odpadne jistě i určitý ostych, který by stěžovatelé mohli pociťovat před úředníkem,“ doplňuje Karel Andrle, pověřený řízením odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.

Na novou službu se všichni zájemci mohou obracet již od září tohoto roku, kdy ombudsman začne případné stížnosti přijímat na adrese ombudsman@penizeproprahu.cz.

„Možnost, kterou magistrát v oblasti evropských fondů nově nabídne, tedy posouzení určité situace, stížnosti nebo nesouladu třetí nezávislou osobou, je rozhodně cestou správným, transparentním směrem. Myslím, že lidem mohu poskytnout dostatek svých zkušeností. Zároveň se budu snažit hledat pokaždé optimální řešení tak, aby Operační program Praha – pól růstu ČR sloužil ideálně pro rozvoj užitečných nápadů a inovací, jež lze realizovat v naší metropoli,“ řekl nově nastupující ombudsman evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy Jan Hauser.


Fotografická soutěž: Lípa – náš národní strom

Včera ve 14:19

Hlavní město Praha v letošním jubilejním 100. roce vzniku Československé republiky podpořilo fotografickou soutěž o nejkrásnější lípu. Soutěž organizuje web Pražské stromy ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími partnery. Je určena amatérským fotografům a jejím cílem je jednak...

V Praze 5 hořelo auto, příčinou požáru byla závada motoru

17. března 2018 ve 21:20

Požár osobního auta v Bošteckého ulici v Praze 5 likvidovali dnes hasiči ze smíchovské stanice pomocí tlakové vody a v dýchací technice. Požár, který způsobil škodu 20 000 korun, byl rychle lokalizován. „Příčinou byla technická závada v motorové části,“ uvedl mluvčí pražských hasičů...

Za web tlumočený pro neslyšící získala Praha 10 Zlatý erb

14. března 2018 v 19:34

Městská část Praha 10 každoročně získává ocenění v soutěži Zlatý erb, v rámci které porota hodnotí nejlepší elektronické služby krajů, měst a obcí. Desátá městská část letos získala dvojí ocenění – v kategorii „nejlepší elektronická služba“ si odnáší dokonce první místo, a to díky projektu pro...

Další články
Nahoru