dnes
Neděle - jasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Zpravodajství

Magistrát nabízí nově služby nezávislého ombudsmana pro oblast evropských fondů

Nově a zcela bezplatně mohou žadatelé a příjemci v Operačním programu Praha – pól růstu ČR využít servisu, který zavádí pražský magistrát pro další vylepšení fungování tohoto dotačního programu. Novinka zajistí zejména nezávislé, ale také anonymní posouzení námitek, připomínek, stížností ze strany odborníka se zkušenostmi s přípravou a implementací projektů a s řízením operačního programu.

V Operačním programu Praha – pól růstu ČR byly schváleny již stovky důležitých projektů pro rozvoj metropole a program si získal důvěru mezi žadateli i příjemci. Aby si tento dobrý kredit udržel i nadále, rozhodl se pražský magistrát zřídit historicky první pozici ombudsmana pro evropské fondy.

V případě jakékoliv pochybnosti nad postupem pracovníků odboru FON MHMP, který operační program řídí, se žadatelé či příjemci mohou nově obrátit na nezávislého odborníka. Ten jejich individuální situaci odborně posoudí, doporučí řešení a nejvhodnější postup, to vše zcela anonymně. Další rolí nového ombudsmana je i případné zajištění mediace problémové situace mezi odborem a žadatelem či příjemcem.

„Již delší dobu jsme přemýšleli, jak nejlépe komunikovat se žadateli a příjemci v případě jejich stížností na postup úředníků. Proto jsme využili možnosti spolupráce s předním českým odborníkem na evropské fondy a mezinárodní spolupráci Janem Hauserem, který má zkušenosti také přímo s naším operačním programem. Chceme tímto způsobem, který nabízí často velmi žádanou anonymitu, rozšířit kvalitu našich služeb a servisu pro Pražany,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast evropských fondů a školství Irena Ropková.

Podle odboru evropských fondů není zatím počet stížností nijak vysoký, ale je třeba využít dalších moderních způsobů zkvalitňování služeb pro žadatele a příjemce. „Jakékoliv vylepšení naší práce, které přináší také zlepšení celkového obrazu dotační politiky v očích veřejnosti, velice vítám. Prostřednictvím ombudsmana a jeho servisu pro naše klienty, odpadne jistě i určitý ostych, který by stěžovatelé mohli pociťovat před úředníkem,“ doplňuje Karel Andrle, pověřený řízením odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.

Na novou službu se všichni zájemci mohou obracet již od září tohoto roku, kdy ombudsman začne případné stížnosti přijímat na adrese ombudsman@penizeproprahu.cz.

„Možnost, kterou magistrát v oblasti evropských fondů nově nabídne, tedy posouzení určité situace, stížnosti nebo nesouladu třetí nezávislou osobou, je rozhodně cestou správným, transparentním směrem. Myslím, že lidem mohu poskytnout dostatek svých zkušeností. Zároveň se budu snažit hledat pokaždé optimální řešení tak, aby Operační program Praha – pól růstu ČR sloužil ideálně pro rozvoj užitečných nápadů a inovací, jež lze realizovat v naší metropoli,“ řekl nově nastupující ombudsman evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy Jan Hauser.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Včera v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru