dnes
Pátek - oblacno
18°C
zítra
Sobota - polojasno
22°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
25°C
Zpravodajství

Magistrát nabídne rodinám a studentům k pronájmu desítky bytů

Pražský magistrát nabídne zájemcům devadesát opravených malometrážních bytů. Určeny jsou především pro rodiny po rozvodu a mladé lidi, kteří v metropoli studují nebo pracují. Seznam nabízených bytů najdou zájemci na webu Prahy www.praha.eu a na některých realitních portálech.

„Od roku 2015 hlavní město Praha zpracovává, respektive průběžně aktualizuje analýzu bytového fondu, která potvrdila vznikající nesoulad mezi schválenými žadateli a strukturou uvolňovaných bytů. Tento trend by postupně vedl k tomu, že část bytového fondu zůstane nevyužitá, včetně dalších rizik, jaké představuje únik na nájemném či další neuspokojení žadatelé o byt. Proto jsme připravili i projekt na pronájem malometrážních bytů,“ uvedl Radek Lacko, pražský radní pro oblast zdravotnictví a bydlení.

V nabídce budou byty o velikosti do 50 metrů čtverečních, které se nachází v různých lokalitách města, zejména na Černém Mostě, Hájích a v Řepích. „Byty budou výhradně v domech, které nejsou schváleny k prodeji. Neočekáváme, že se do výběrových řízení budou hlásit lidé, kteří mají možnost – tedy zejména finanční, řešit svou bytovou otázku koupí či pronájmem bytu od soukromého vlastníka. Proto ani důvodem pro uvažovaný způsob pronájmu malometrážních bytů není finanční zisk města,“ sdělil Lacko.

Konkrétní nabídky na pronájem bytů bude vypisovat odbor bytového fondu a tyto nabídky, kromě úřední desky pražské magistrátu na www.praha.eu, budou zveřejňovány i na realitních portálech www.reality.cz a na www.ceskereality.cz.


Praha 5 získala fotbalové hřiště Hlubočepy. Užívat by ho měli podle radnice především místní

25. dubna 2018 v 16:23

„S elánem a chutí se hodlá MČ Praha 5 pustit do obnovy Hlubočepského hřiště, které po složitém, jedenáctiletém vyjednávání získala do svého vlastnictví. A chceme znát vaši představu o jeho využití,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 5 Lukáš Herold na veřejném setkání představitelů radnice MČ Praha...

Vlasta a Otakar Štáflovi budou mít pamětní desku

25. dubna 2018 v 16:13

Manželé Štáflovi, malíř Otakar a spisovatelka Vlasta, bydleli na Vinohradech v Mánesově ulici v ateliéru. Při bombardování Prahy 14. února 1945 zahynuli v troskách zasaženého domu. Na domě Mánesova 20 jim starostka městské části Jana Černochová slavnostně 9. května v 16 hodin odhalí...

Praha uspořádala seminář k bytové politice

25. dubna 2018 v 07:46

Aktuální bytová politika hlavního města Prahy byla tématem semináře, který se dnes uskutečnil v budově Nové radnice formou kulatého stolu. Iniciátorem akce byl radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení Radek Lacko. 

Procházka budoucí Parkovou čtvrtí na Nákladovém nádraží Žižkov

24. dubna 2018 ve 14:54

Veřejnost bude mít ve středu, 25. dubna od 17 do 18 hodin, možnost nahlédnout za brány nepřístupného brownfieldu v severní části Nákladového nádraží Žizkov. Central Group zde připravuje ve spolupráci s hlavním architektem Jakubem Ciglerem a za účastí devíti předních architektonických studií...

Kolovraty získaly hasičský speciál

24. dubna 2018 v 10:32

Nový zásahový vůz převzal od města Prahy Sbor dobrovolných hasičů městské části Praha Kolovraty. O pořízení hasičského speciálu pro Kolovraty se zasadil Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který byl předání přítomen.

Další články
Nahoru