dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražský život

Magistrát nabídne rodinám a studentům k pronájmu desítky bytů

Pražský magistrát nabídne zájemcům devadesát opravených malometrážních bytů. Určeny jsou především pro rodiny po rozvodu a mladé lidi, kteří v metropoli studují nebo pracují. Seznam nabízených bytů najdou zájemci na webu Prahy www.praha.eu a na některých realitních portálech.

„Od roku 2015 hlavní město Praha zpracovává, respektive průběžně aktualizuje analýzu bytového fondu, která potvrdila vznikající nesoulad mezi schválenými žadateli a strukturou uvolňovaných bytů. Tento trend by postupně vedl k tomu, že část bytového fondu zůstane nevyužitá, včetně dalších rizik, jaké představuje únik na nájemném či další neuspokojení žadatelé o byt. Proto jsme připravili i projekt na pronájem malometrážních bytů,“ uvedl Radek Lacko, pražský radní pro oblast zdravotnictví a bydlení.

V nabídce budou byty o velikosti do 50 metrů čtverečních, které se nachází v různých lokalitách města, zejména na Černém Mostě, Hájích a v Řepích. „Byty budou výhradně v domech, které nejsou schváleny k prodeji. Neočekáváme, že se do výběrových řízení budou hlásit lidé, kteří mají možnost – tedy zejména finanční, řešit svou bytovou otázku koupí či pronájmem bytu od soukromého vlastníka. Proto ani důvodem pro uvažovaný způsob pronájmu malometrážních bytů není finanční zisk města,“ sdělil Lacko.

Konkrétní nabídky na pronájem bytů bude vypisovat odbor bytového fondu a tyto nabídky, kromě úřední desky pražské magistrátu na www.praha.eu, budou zveřejňovány i na realitních portálech www.reality.cz a na www.ceskereality.cz.


Další články
Nahoru