dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Magistrát na hodinu zmizel. A s ním Karlův most
Do akce bude zapojen i Karlův most. Foto:archiv

Magistrát na hodinu zmizel. A s ním Karlův most

Petřínská rozhledna, Karlův most, Staroměstská a Mostecká věž, Vyšehrad, Obecný dům, Prašná brána, Staroměstská a Nová radnice. Tyto památky se v sobotu večer staly neviditelné. Jejich slavnostní osvětlení se totiž v rámci celosvětového happeningu na hodinu vypnulo.

Akce Hodina Země proběhla letos již na mnoha místech planety pošesté, iniciátorem byl Světový fond na ochranu přírody, největší mezinárodní organizace pro ochranu přírody.

Světlo se rámci happeningu nevypíná po celém světě najednou, ale podle časových pásem.

Jednotlivá města se mohou k akci připojit v půl deváté večer místního času a vydržet mají do půl desáté. Koordinaci v České republice zajišťuje Ekologický institut Veronica.

Zapínání i vypínání veřejného osvětlení v Praze probíhá autonomně prostřednictvím 1 746 zapínacích míst a je časově celoročně naprogramováno s ohledem na východ a západ slunce.

Manuální vypnutí a opětné zapnutí po hodině je prakticky nemožné, protože zapínací místa nemají možnost dálkového ovládání. Proto nepřipadá vypnutí veřejného osvětlení v úvahu, navíc by to neprospělo bezpečnosti v centru Prahy. 

Metropole proto akci Hodina země podpořila vypnutím slavnostního osvětlení zmiňovaných památek. Hodinové vypnutí jejich osvětlení nemá vliv na bezpečnost obyvatel a návštěvníků města.


Autor: Dalibor Kracík

Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru