dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Magistrát kritizoval studenty za kvalitu jídla pro zastupitele, nyní se ukázalo, že to byla i jeho vina

Radní hlavního města pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková navštívila ve čtvrtek společně s předsedou výboru pro vzdělávání Patrikem Nacherem Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Praze 9 – Čakovicích. Zřizovatelem této gastronomické školy je hlavní město Praha.

„Chtěli jsme na vlastní oči zkontrolovat, jakým způsobem probíhá výuka a zejména v souvislosti s nedávnou nešťastnou kauzou ohledně stravování na pražském magistrátu vyvrátit spekulace o tom, že se s učilištěm v Čakovicích nepočítá,“ vysvětlila radní Ropková.

Na učilišti přijali oba politici pozvání k obědu, který připravili a servírovali v rámci praktické výuky žáci školy. „Všechna podávaná jídla byla velmi chutná. Myslím, že celé nedorozumění pramení spíše z toho, že jsme v minulosti mohli z široké nabídky školy vybrat pouze jedno jídlo, které se následně podávalo na zastupitelstvu. Logicky jsme se tak nemohli zavděčit všem,“ uvedl předseda výboru Nacher s tím, že nabídka jídel by se měla napříště rozšířit i o lehčí a případně dietní stravu. „O to, aby nám v průběhu náročných jednání vařili učni z Čakovic, i nadále stojím,“ dodal.

Radní Ropková vidí problém i v zázemí, které učňům nabízí pražský magistrát. „Jestliže chceme, aby praktická výuka probíhala i v průběhu zastupitelstva, je nutné zajistit žákům dostatečné technologické i materiální zázemí. Ředitelka učiliště v Čakovicích nám vysvětlila, že dosavadní stísněné a nedostatečně vybavené prostory zastupitelského bufetu značně omezují možnosti nabídky jídel. Budu proto jednat s ředitelkou magistrátu Děvěrovou o případných úpravách,“ uvedla.

Změny se přitom mohou týkat i dalších provozoven v budovách pražského magistrátu. „Chceme zapojit sociální firmy a rozšířit uplatnění učňů i na další restaurační místa v prostorách radnice na Mariánském náměstí i v Jungmannově ulici, které jsou doposud provozovány za nepříliš výhodných podmínek soukromými subjekty,“ řekl předseda výboru Nacher.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru