dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - snih-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
8°C
Advent v Praze

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými dobrotami.

„Je milé, že se vánoční magistrátní jarmarky staly pevnou součástí oslavy adventu a předvánočního času. A to se letos jednalo pouze o třetí ročník. Děkuji všem, že svými nákupy podpořili chráněné dílny, a přeji, aby dekorace a drobnosti z našeho Vánočního jarmarku přispěly ke sváteční pohodě,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Čtěte také:


Novinkou bylo letos zahájení jarmarku dětským souborem Základní umělecké školy z Biskupské ulice, jehož vánočně laděné vystoupení vytvořilo tu pravou sváteční atmosféru.

Nabídka jarmarku byla ještě bohatší než loni. Tradičně Magistrát hl. m. Prahy oslovil obecně prospěšné organizace a chráněné dílny, aby zde nabídly své výrobky, a desítka z nich se letošního Vánočního jarmarku zúčastnila. Díky nim si návštěvníci mohli koupit originální dárky a drobnosti, jaké se obvykle na trhu nenajdou. Stejně tak bylo možné zakoupit jedinečné výtvory studentů pražských odborných škol – květinové dekorace, šperky i tradiční vánoční dobroty.  

Letošní jarmark tak byl další příležitostí, kdy se úřad může projevit jako společensky odpovědný a spojit příjemné s užitečným. Magistrátní Vánoční jarmark tak potěšil nejen nakupující, ale i ty, jejichž výrobky udělají radost ostatním.


Další články
Nahoru