dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
30°C
pozítří
Sobota - jasno
19°C
Advent v Praze

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými dobrotami.

„Je milé, že se vánoční magistrátní jarmarky staly pevnou součástí oslavy adventu a předvánočního času. A to se letos jednalo pouze o třetí ročník. Děkuji všem, že svými nákupy podpořili chráněné dílny, a přeji, aby dekorace a drobnosti z našeho Vánočního jarmarku přispěly ke sváteční pohodě,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Čtěte také:


Novinkou bylo letos zahájení jarmarku dětským souborem Základní umělecké školy z Biskupské ulice, jehož vánočně laděné vystoupení vytvořilo tu pravou sváteční atmosféru.

Nabídka jarmarku byla ještě bohatší než loni. Tradičně Magistrát hl. m. Prahy oslovil obecně prospěšné organizace a chráněné dílny, aby zde nabídly své výrobky, a desítka z nich se letošního Vánočního jarmarku zúčastnila. Díky nim si návštěvníci mohli koupit originální dárky a drobnosti, jaké se obvykle na trhu nenajdou. Stejně tak bylo možné zakoupit jedinečné výtvory studentů pražských odborných škol – květinové dekorace, šperky i tradiční vánoční dobroty.  

Letošní jarmark tak byl další příležitostí, kdy se úřad může projevit jako společensky odpovědný a spojit příjemné s užitečným. Magistrátní Vánoční jarmark tak potěšil nejen nakupující, ale i ty, jejichž výrobky udělají radost ostatním.


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru